Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpe hörinek egy...

Dzsungáriai törpe hörinek egy nap kb mennyi élelmet kell adni? És minden nap kell vagy esetleg csak 2 naponként?

Figyelt kérdés
( az élelemnél most a magokra gondolok)

2020. ápr. 16. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Szia

Nekem volt ilyen hörim csak sajnos meghalt:(

Én úgy csináltam hogy minden héten 1x kitakarítottam vasárnap és akkor tettem be neki kajcsit ami magok voltak.Ő az elraktározta magának a házába és simán elég volt neki 1 hétig.Adtam még neki zöldséget,gyümit,sajtot,joghurtot így simán elég volt neki a kaja+volt még neki ilyen rágókája és napi 2-3 órát szabadon volt.Ha barmi kérdésed van írj privibe.

2020. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A heti takarítás elég sok :O simán elég havonta.


Jobb ha mindennap adsz neki kb 2-3 grammnyit. Ha egyszerre sokat adsz neki akkor elraktározza és kiválogatja saját kedve szerint, de ez azt jelentheti hogy nem jut hozzá minden tápanyaghoz.

2020. ápr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló elég sok félrevezető tanácsot írt...


Magkeverékből egy evőkanálnyi kell minden nap. Emellé zöldség vagy valamilyen zöld eleség (pl csíra vagy mezei növény) is kell minden nap. Fehérje pedig 2-3 naponta.


A helyes takarításról pedig itt olvass. Itt sok hasznos információt találsz a helyes tartásról és etetésről is.


[link]

2020. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 drfauna ***** válasza:
29%
Mi minden nap megtöltjük a tálkájukat, ami nem nagy. De kiválogatták, ami ízlik nekik, így a kaja számukra érdekes része hamar elfogy. Minden nap, néha napi kétszer is megtöltjük. Egy pár dzsungink van, akik már 2 évesek, és szerintem most nevelték fel az utolsó almukat.
2020. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó válaszoló is csodás példát mutat a rossz etetései és tartási módszerrel. A szaporítás kicsit sem állatbarát cselekedet, ráadásul a hörcsögöket egyébként sem szabad együtt tartani. Ha pedig mindig megtöltöd a tálat, akkor csak a finomabb falatokat fogják kivenni belőle, és az nem túl egészséges.
2020. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 drfauna ***** válasza:
0%

Kedves utolsó!

Egy kicsit művelődj!

A hörcsögök a természetben is addig szaporodnak, amíg tudnak. És ez a nemesítés és tenyésztés alatt sem változott. A hörcsögeink a fialás alatt is megkapnak mindent, amire szükségük van, és emeljük a fehérje adagukat is. Felelős gazdik vagyunk. A szaporodás nem kínzás, hanem létfenntartó életjelenség. Egy ösztön. Az kínzás, ha valaki úgy csinálja, hogy egyáltalán nem ért hozzá.

A táplálkozásukkal semmi baj. Ugyanígy éreztük az előző hörcsögünket, aki 4 évig élt. Változatosan tápláljuk, egészséges és tartósítószer mentes élelemmel. A magvakat a hörcsög elraktározza, így egyáltalán nem számít soknak a mennyiség, amit adunk nekik.

Legközelebb úgy kritizálkodj, hogy értesz is ahhoz, amiről beszélsz!

Szép napot! :)

2020. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 a leírás alapján te csak egy szaporító vagy, nem pedig tenyésztő. Ég és föld a kettő kifejezés.


"Tenyésztésnek azt nevezzük, ha a pároztató személy alapos megfontolás után, a megfelelő ismereteket megszerezve, a leendő és a már meglévő állatoknak optimális környezetet biztosítva, és sorsukról előre gondoskodva cselekszik. Figyelembe veszi a fontos tényezőket, és betartja a tenyésztés szabályait. Lelkiismeretesen, szívből teszi, amit tesz, a hörcsögök iránti szeretet vezérli. Az állatait csak leellenőrzött helyre adja tovább, ahol ideális, szerető otthon várja őket.


Ezzel szemben a szaporítók célja többnyire a pénzkeresés vagy csupán az állatkölykökben való gyönyörködés. Rendszerint meggondolatlanul pároztatnak, hirtelen felindulásból, nem törődve a hörcsögök későbbi sorsával. A tudásuk hiányos, nem ügyelnek a betartandó tenyésztési szabályokra, ami gyakran súlyos problémákhoz vezet, beteg utódokat eredményez.


Röviden tehát a tenyésztés egy felelősségteljes cselekvés, míg a szaporítás óriási felelőtlenség."

2020. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 drfauna ***** válasza:
0%
Ne aggódj, gondoskodom a további sorsukról, a megfelelő körülményeket biztosítva. Nem kell megkövezni azért, mert a hörcsögeim szaporodnak. Ez természetes folyamat. Mindegyik hörcsög jó gazdihoz kerül. Elbüszkélkedem vele, hogy az 5-ös alomból kettőt egy kedves testvérpárnak ajándékoztam, akik na megmutatták, hogy vették nekik két hatalmas ketrecet és megfelelő eledelt. Nem vagyok felelőtlen. Jó éjt mindenkinek, és kioktatás helyett kedvesek legyünk és tartsunk össze ebben a nehéz időszakban!
2020. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Ostoba emberekkel én nem tartok össze...
2020. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 drfauna ***** válasza:
0%
Ez nem ostobaság. Tudom, hogy unatkozol otthon, de azért nem kell mindenkinek belekötnöd nulla hozzáértéssel, és az internetről kimásolt nagyon okos szöveggel. Tartsd meg magadnak a rosszindulatodat. Az ország azért tart itt, ahol, mert tele van olyan emberekkel, mint Te.
2020. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!