Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan szag, ami elijeszti...

Van olyan szag, ami elijeszti a patkányt/egeret?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ajánlatok mérget, éppen ezt szeretném elkerülni. A szomszéd rakott ki mérget, és pont onnan szeretném elriasztani a patkányt, hogy meg ne egye.

Van a kertben macska, majd az gondoskodik a patkány-problémáról, de nem szeretném ha a macska pusztulna bele....

Ráadásul erdő szélén lakunk, ha a megmérgezett patkányt megeszi egy vadállat akkor az is elpusztul. Sok ragadozó madár él a környéken de a szomszédot nem érdekli. :(


Szóval mivel lehet elijeszteni az ilyen rágcsálókat a közelből, hogy ne kelljen attól félni hogy mérgezett és mérgező patkány lesz a telken, ami ártalmas a házi- és vadállatokra?


2020. ápr. 28. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az erős szagokat nem bírják (pl: borsmenta illóolajat vagy teafa olajat rálocsolsz valamire amin sokáig megmarad a szaga és a főútvonalaikhoz rakod).

De ezt már próbáltam gyakorlatban és semmit nem használt!

Esetleg vehetsz ilyen ultrahangos rágcsálóriasztót, bár ezek közül sem müködik mindegyik.

2020. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy az egerek az emberi haj szagját nem bírják. Ha beraksz egy hajgumót a "lakhelyükre", kiköltöznek :D bár nem tudom honnan tudnál szerezni. Ezen pandémia után fodrászatokból, gyűjtesz fésüből, ..
2020. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Hű ez szuper lenne, sajnos kicsit hullik a hajam úgyhogy minden hajmosás után tudok hajcsomóval szolgálni. :D

Esetleg erről jutott eszembe, hogy vajon a kutya/macskaszőr működhet-e, a kocsiba évek óta kutyaszőrt rakunk a motortérbe a menyétek ellen, mert állítólag elriasztja... Erősebb szaga van, mint az emberi hajnak.

2020. ápr. 29. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hallottam a görény szagát nem bírják, ha ismersz görényest kérj tőle használt almot és szórd oda ahol gyakran járnak.
2020. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!