Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Probléma ha a nyulam inkább a...

Probléma ha a nyulam inkább a zöldebb, puhább szálú szénát szereti?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy meg tudja enni a vastagabb, sárga szálakat is, de azt nem igazán szereti, csak nagyon ritkán eszik belőle, inkább a szép zöld, frissebb szálakat szereti, de azok puhábbak, néha vékonyabbak. Ez jelenthet valami problémát? Minden megeszik és vannak a szénában nagyon vastag szárak (az nem tudom milyen növény lehet), de az nem sárga széna, hanem valami más mert világosbarna és tényleg nagyon vastag. Azt is szépen megeszi, azt kifejezetten szereti is. Abból lehet baja, ha mindig a puhábbakat eszi, attól is kopik a foga, vagy csak a nagyon vastag, kemény szálaktól?

2020. máj. 4. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sárga szálak vanak a szénába,rossz a minősége.a nyúl nem hülye,ha előtted van egy 3hete fonnyadó,meg egy friss paprika,melyiket eszed meg?egyébként a fogát ugyanúgy koptatja,ezen ne aggódj.milyen tápot kap?
2020. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszi válogat. Azt eszi ami ízlik neki. A sárga szálak nem olyan finomak mint a szép zöld.

Nem buta a nyuszi.

Nincs semmi gondja csak a rossz szénát nem eszi meg.

2020. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy szép zöld a széna összességében, de vannak benne sárgább szálak is. Valakitől meg azt hallottam, hogy a nyula azt szereti inkább amelyik vastagabb, és ezért gondoltam hogy esetleg azt nem tudná annyira megenni az enyém, azért inkább a puhábbikat eszi? De ha ez nem probléma akkor megnyugodtam. Tápot Bunny Basic-et és Trovetet kap. Nem sokat adok, viszont ezt a kettőt keverve adom, mert így jobban szereti mind a kettőt. Tudom hogy a Trovet eléggé megosztó táp, de mikor az orvosunknak mondtam hogy melyiket kapja, nem volt kifogása ezzel a kettővel. Viszont a Trovetre az van ráírva hogy fogkoptató táp és nem csak az elsőket hanem a hátsókat is koptatja. Ez nyilván így nem elegendő, tehát a széna legfontosabb. Viszont ebben is megoszlanak a vélemények, olvastam már olyat, hogy ez nem igaz hogy bármelyik táp is koptatná a nyuszik fogait, valakik (többen is) azt írták hogy a nyuszijuknak nincs olyan sűrűn fogtúlnövése mint előtte mióta ezt adják neki, valamelyiknek meg az enyhébb fogproblémákat is helyrehozta. De nem tudom, ebben nincs még tapasztalatom, mert idáig szépek voltak a fogai.
2020. máj. 4. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A vicces az az hogy a trovet hamar feloldódik vízben/nyálban emmiatt fogatlan nyusziknak nagyon sokan ezt adják.

Tehát ebből kiindulva nem koptatja a fogat. Viszont a pocit tönkreteheti mert gabona alapú.


A széna evés az nyúl függő. Régen a nyuszim csak a véknya friss szénát ette most meg teljesen mindegy mit rakok elé. Szerintem még a vasat is betolná olyan szinten megeszik mindenféle szénát.

Mindegy milyen szénát eszik az a lényeg hogy egye.


A széna evés lényege nem a ropogosság hanem az hogy örlő mozdulatokat végezzen a fogával és így kopik a foga rendesen.

2020. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!