Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túlsúlyos nőstény nyúl...

Túlsúlyos nőstény nyúl lehet-e vemseh?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves rex nőstény nyuszim, picit felszedett magára most 4,5-5kg de lehetőségem van"fedeztetni" Hallottam olyat hogy a kövér nőstény nyúl magában tartja a kicsiket és nem szüli meg őket vagy halva születnek Igaz ez? Vagy esetleg megpróbálhatnánk? Féltem a nyulam és a leendő kicsik életét.

2020. máj. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"magában tartja a kicsiket"


Ja, beépíti a hájába :D


Nem igaz, és először járj utána a témának, és fogyaszd le a nyuszit.

2020. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon elvan hízva megse termékenyül.


Első szülése lenne? Mert ha igen garantáltan elpusztul. Az első szülésnek másfél éves kor előtt megkell történnie mert utána a medence csontja beszűkül és nem fogja tudni megelleni a piciket. Az ellés után megin van másfél éved hogy ellesd hogy biztonságos legyen mert a medence megin úgy beszűkül.


Ennyi idősen már ne pároztasd főleg, hogy nem értesz hozzá és nem ismered egyik nyúlnak se a genetikai hátterét. Ha esetleg valamelyik nyuszi genetikájában van valami baki akkor a kicsik megöröklik azt a betegséget.

Nagy eséllyel el is pusztulhatnak.

Ha segítened kell a szülésben nem fogsz tudni mert nem értesz hozzá. Ha kicsiket nem gondozza az anyja azzal se fogsz tudni mit kezdeni.

Na meg ennyi idősen nagy eséllyel már daganatos a nyuszid csak még nem mutatja a jelét. Így meg aztán óriási a kockázat.


Inkább ivartalanítsd mielőtt méhgyulladásban elvérzik. A jelenlegi korában 80%-os az esélye hogy méhdaganatos.

2020. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreértettem a leírást, azt hittem hogy még plusz 5 kilót felszedett O.o


Lerajzoltam :D

[link]


Pontosan milyen rex? A castor rex súlyhatárába még pont belefér, de figyelj oda, tartsd kondiban és etesd jól.


Ne fedeztess - ezt a nyulat már ne (nem lehet) másrészt te még semmilyen nyulat ne szaporíts.


Áss mélyebbre a témában, tanulj róla minél többet, és csak később állj neki.

2020. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!