Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túlsúlyos törpenyuszim nem...

Hosszúhajú kérdése:

Túlsúlyos törpenyuszim nem szeret futkosni, pedig fogynia kéne. De hogyan?

Figyelt kérdés
Nyuszikám szeret nyáron a kertben szaladgálni, de a lakásban nem. Ha kiteszem, akkor csak odaül mellém, mint egy nagymama és tv -zik velem. Fogynia kéne , mert így hízik, a kajáját kell kicsit csökkenteni, de azért mozogni is kéne. Hogy vegyem rá? Kéne valami akadálypálya, de a kis buta csak állna szerintem. Most kergessem, vagy mit csináljak? Nem ülhet ősztől tavaszig állandóan a ketrecben!

2018. jan. 24. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Aggyá neki kevesebbet zabálni
2018. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
kevesebbet kap. de akkor is kell mozogni, nem szobanövény :)
2018. jan. 24. 22:37
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg kajával mozgatni. Pl lógass az orra elé valami nem túl hizlaló kaját amit szeret és menj kb 2 méterrel arrébb. Egyébként az enyém utánam jött mindig ezért a legjobb megoldás az volt hogy ha kezdett lustulni hogy szaladgáltam a lakásba és követett.
2018. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
vegyél egy másikat ezt meg edd meg
2018. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Mi a nyuszid sulya?
2018. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Kergetni nem szabad, mert akár halálra is rémülhet, vagy csak lesz egy szupi bélleállása, vagy a stressz miatt valamk más betegsége lesz, pl. nátha.
2018. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

3 - ez jó ötlet! kipróbálom! :) és addig kússzak míg el nem éri? és ha már nem kell neki, akkor hogy folytassam?


a nyuszim súlya? fú, talán kb 2 és fél :( az már gáz?

2018. jan. 25. 00:18
 8/20 A kérdező kommentje:
6 - Úr Isten! ez rémisztő :(
2018. jan. 25. 00:19
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Labda amibe kaját raksz és ha bökdösi csak akkor esik ki. Tápot csak a labdába kapjon mert az hízlal a legjobban.
2018. jan. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

Engedd ki a kertbe. Az a természetes élettere. Ha nyuszi lennék valószínűleg depresszióban elpusztulnék, ha lakásban kéne élnem. 5 nyuszin van kint az udvaron éjjel-nappal, télen-nyáron. A telet sokkal jobban bírják és sokkal jobban szeretik, mint a nyarat.

Meg eleve nem tudom pl. mivel hizlaltad el, mert csak szénát meg friss füvet kéne neki adni. Zöldségeket, gyümölcsöket egyébként ne, meg ezt a felesleges gabonamix nyúltápot se kéne. Nem is értem, nem versenylovak ezek, hogy gabonát kelljen enniük. Tele van energiával, amit meg nem tud lemozogni, azt csak felszedi magára.

Télen amúgy is kevesebbet esznek, hiszen nincs annyi zöld és ezért fakérgeket, meg ágakat rágcsálnak--->emiatt viszont többet vannak kint. Nálunk pl hiába adunk nekik száraz szénát vagy friss füvet, szinte érintetlenül hagyják és elmennek ágakat rágcsálni vagy a kedvenc rózsabokrom tövisestől lerágni. Nem is értem.:D

Szval lehet, hogy csórim csak depressziós odabent. Tedd ki, mostanában szép idő van. Élvezni fogja. :))

2018. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!