Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden éjjel megjelenik egy...

Minden éjjel megjelenik egy sün a teraszajtónkban és megdézsmálja a macskakaját. Hol bujkálhat napközben, ha ápolt a kertünk és a szomszédé is?

Figyelt kérdés

Gondolom azért nem többszáz méterről jön ide minden este.

Az ápolt kertet úgy értsétek, hogy nincs farakás, meg elvadult bozótos, meg stb. ahol szerintem napközben megbújhat.



2020. máj. 15. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod, egyáltalán nem biztos, hogy a kertetekben lakik.
2020. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltűnt egy macskánk és kitettük a megmaradt macskakaját, hátha valami új cica ideszokik. Minden reggel láttuk, hogy valaki megette a kaját, de macskát az istennek nem láttunk a kertben. Egyik este kimentünk a csillagokat nézni és láttuk, hogy egy süni (Zeusz) falatozik a kajából. Azóta őt etetjük, nem tudjuk, hogy nálunk húzza-e meg magát, vagy a szomszéd felől jön, de minden reggelre eltűnik a kaja. Lassan vennünk kell újat :-) .
2020. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A süni nem az ápolatlan helyeken van. Bokrokban, növények között, árnyas helyen él. És nagyon aranyos, ártalmatlan állat.

Semmi bajotok nem lesz tőle, ha odajár. Amúgy nem valószínű, hogy nálatok lakik. Ők ugyanúgy kószálnak, mint a macskák.

2020. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sünök nyestek km területeken mozognak , vizet elelmet fészkelőt megjegyzik .
2020. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lakótelepen, ahol élek, egy bokorba vackolták be magukat, nem ápolatlan bozótos. Csak az tűnt fel, hogy a kutyám (pórázon van) nagyon szaglássza séta közben azt a bokrot, és nagyon menne alá. Aztán egyik este láttam egy sünit a bokor mellett, sötétben előjönnek. Természetesen a kutyust nem engedem oda, a süni hasznos állat.
2020. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy területen mászkálnak, nem biztos hogy a kertedben él. Éjjelre ne hagyd kint a macskakaját, és kész. Mondjuk én inkább direkt raknék ki neki valami ételt, aranyos állatok. Párszor mi s látunk a kertben, de nem nagyon szeretne ideszokni sajnos.
2020. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is volt süni,voltak picik is

Társas ház földszintjén laktunk,de nem volt elkeritve a terasz

A cica kajat megették ök is.Kompromisszumra jutottunk.

Csináltunk keritest körbe,40-50 centi magasat,a cica is át tudta ugrani de a sünik nem juttatak be.

A cicatáp viszont ha nem ette meg kiszòrta a süniknek😀

Minden este jöttek enni.Jò volt hallgatni ahogy ropogtatják.

Sajnos elköltöztünk.Nagyon bánom csak emiatt.

Egyébként nyestel is küzdöttünk,az is rájârt.

De volt h szarka òlálkodott a teraszon.

De viszont a madáretetöböl mòkus csòrta a kaját😍

valamit találj ki a kaja köré.De ha megmarad a macskakaja,nem eszi meg,vagy a tápot,ne a kukába dobd,szòrd ki nekik valahova.

Ennyit is tudunk nekik segiteni

2020. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy ez a sün évek óta visszajár (tél kivételével a többi évszakban) és éjszakánként megjelenik a teraszunkon, kajálja a macskakaját, majd ürít is egyet.

Engem nem zavar (csak az utóbbi), örülök, hogy jön, tudom, hogy hasznos, viszont tényleg elképzelni sem tudom, hol bújhat meg napközben.

2020. máj. 15. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet h par házzal odébb hùzza meg magát.

Mivel van kaja,megszokta igy biztos napi rutinjává vált a mindennapos látogatás.

Ki ne örülne egy kis ingyen kajànak?🤪

2020. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a süni a csűrben a széna alatt lakik. Ott is telel. :) (a széna deszkára van téve, hogy ne a földön legyen, a deszkák meg téglákon vannak, s alá pont befér)



Vagy tedd máshova a macskakaját, akkor az útvonala is megváltozik, s nem a teraszra fog üríteni.

2020. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!