Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Zajosak éjjel a tengerimalacai...

Zajosak éjjel a tengerimalacaink. Szerintetek ez segítene?

Figyelt kérdés
Két tengerimalacunk van egy nagyobb ketrecben, a gyerekszobában. Sajnos, olyanok a lakás adottságai, hogy máshová nem tudom rakni a ketrecet. Éjjel viszont időnként kergetik egymást, kaparásznak, csipognak, zavarják a gyereket. Van egy kisebb ketrecünk a pincében (60x40-es). Az megoldás lenne, ha felhoznám a kisebb ketrecet (a nagyobb ketrec tetején elférne), és csak éjszakánként külön raknám az egyiket? Csöndesebbek lennének, ha nem lenne társaságuk? Van valakinek ilyen tapasztalata? Tudom, kipróbálhatnám, de elég macerás lemenni a pincébe, kipucolni, esetleg a semmiért. De ha valakinek van hasonló pozitív tapasztalata, megerősítene. Illetve lelkileg nem lenne rossz nekik éjszaka külön?

2018. ápr. 11. 21:35
 1/8 anonim válasza:
37%

Szerintem meglehet próbálni különrakni őket az éjszakára, de kaparászni meg matatni fognak, mivel ők is este aktívak. Próbálj betenni nekik egy kis esti nasit, amivel lekötik magukat. Nekem 10éve vannak folyamatosan malackáim, bár nekem a nappaliban van, de ha idekint alszom, akkor sem zavar.

Szóval meglehet próbálni ezt a különrakós dolgot, de valószínűleg nemlesz nagy változás szerintem. Bajuk az nemlesz, mivel csak éjszaka lesznek külön, nem viseli meg őket lelkileg :)

Remélem segíthettem.

2018. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy hétvégén kipróbálom a külön rakást. A kaja / nasi nem segít, azonnal felfalják, pedig direkt pont emiatt mindig este adunk nekik tápot. Azért lehet, hogy segítene a különrakás, mert éjjel a legzavaróbb, amikor kergetik egymást.
2018. ápr. 11. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Első, a malacok nem este aktívak... Ők nappal vannak fent.

Kérdező, mekkora ketrecük van most? Egy 60*40-es egy malacnak is kicsi, szerintem tombolni fog, ha különteszed a másiktól, ráadásuk egy kisebb helyre. Mekkora a mostani helyük? Napközben mennyi időre vannak kiengedve?

2018. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Éjjel (meg amúgy állandóan) legyen előttük széna, azzal lefoglalják magukat.

Gyerekek panaszkodtak hogy nem tudnak aludni a malacoktól? Mert tapasztalatból mondom, hozzá lehet szokni az ilyen kisebb zajokhoz amit a malacok csinálnak. Én tartottam egereket is a szobámban, azok aztán tudtak zajongani éjszaka, főleg amikor nekiálltak új lyukat rágni a faházukra. Egy idő után megszoktam és nem is zavart, a malacaimat ehhez képest észre se veszem ha éjjel matatnak.

Külön rakni nem érdemes őket mert akkor csak idegesebbek lesznek, pláne ha egymás tetejére rakod a ketrecet és még csak nem is látják a másikat.

2018. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagy a helyük és ki vannak engedve naponta. Éjjel nem folyamatosan aktívak, de periodikusan igen. A malacok amúgy nem folyamatosan alszanak, hanem négy-öt periódusban nappal is és éjszaka is. És a kaparászáshoz hozzá lehet szokni, de amikor úgy kergetik egymást, hogy olyan a hangja, mintha tekéznének a szobában, arra azért felébred egy jól alvó gyerek is mondjuk 4x5 egy éjszaka...
2018. ápr. 11. 22:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Első, én felfelé pontoztalak!
2018. ápr. 11. 22:27
 7/8 anonim válasza:
Majd írd meg, hogy mi használt :)
2018. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap külön raktuk őket éjszakára. Este 9-től reggel 7-ig. A gyerek szerint jóval csöndesebbek voltak. Viszont amikor a kisebbet visszaraktuk a nagy mellé a nagyobb ketrecbe, a nagy elkezdett rá morogni, szóval nem örültek a találkozásnak. (Két lány). Aztán utána már jól megvoltak. Éjjel egyébként egymás mellé raktuk végül a két ketrecet, összetolva elfértek, érezhették, hallhatták egymást.
2018. ápr. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!