Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ez így helyes...

Szerintetek ez így helyes vagy nem?

Figyelt kérdés

Nemrég rávettem szüleimet (kb. egy hete), hogy vegyenek nekem egy tengerimalacot, na meg is van véve, ma 10. napja, és kicsit még fél tőlem, meg néha kisebb zajoktól megijed, normális ez így?

Egyedül van a kislány, több tenyésztőt nem ismerek, sőt nem akarok nála drágán vásárolni meg minden, állatkereskedésből elhoznék egy lányt két nap múlva gömbölyödne a másik lánynak a hasa, meg se engednének még egy tengerimalacot, nem baj ha egyedül tartom?

Sokat foglalkozok vele, de biztos nem lesz semmi baja?

Majd kicsit később mondjuk szülinapomra (október 9.) kérnék egy malacot, de most még lehet egyedül?

És ha van ötletetek, hogyan könnyű megszelídíteni?


2010. júl. 29. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nem baj ha egyedül van,idő kell h megszokjon,simogasd gyakran de kézbe is veheted akkor ha ő sem tiltakozik,ha ugy látod fél akkor ne erőltesd,majd idővel hozzádszokik,nekemis volt malackám és amint hallotta a hangon már jelzett is:D nagyon édesek
2010. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, köszi nagyon megnyugtattál, főleg most, hogy este van és irtó nyűgös vagyok, és valami ocsmány fórumot olvastam, és irtóra megijedtem, hogy most akkor én is csak kínzom a malackát! Ezért hálás köszönet neked kedves Malactartó!
2010. júl. 29. 22:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok!
2010. júl. 29. 23:00
 4/5 noree. ***** válasza:

A tengerimalacok társas lények! Nem szeretik a magányt! Hiába foglalkozol vele nagyon sokat egy társat nem tudsz pótolni! Attól függetlenül tarthatod egyedül, nem lesz depresszós, de sokkal jobban érezné magát ha lenne társa!!!


Az hogy megijed a zajoktól, az teljesen normális:

1 nem rég óta van nálatok, még nem szokta meg a különböző ingereket

2 a tengeri malac elég félős állat, ez nem azt jelenti hogy nem szelíd!!!


Azt ajánlom, hogy mindenképpen legyen neki háza, ahova elbujhat ha megijed valamitől!

2010. júl. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ van neki háza már idekerülése óta!
2010. júl. 30. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!