Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helyes így ez a számolás?

Helyes így ez a számolás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 125 literes akváriumot, már van egy 25ös, amiben benne volt alapból a világítás, ami tökéletesen jó (2*10 watt az 3 watt per gallon = 8 óra világítás naponta).


Szóval a 125öshöz van 2*28 watt, ami sajnos csak 1,7 watt per gallon, ami még a lassan növő növényeknek sem elég, 14 órát kéne mennie naponta, ami meg megint nem jó. Most akkor dobjam ki a tetőből a beépített világítást és cseréljem ki valami magasabbra? pl. 2*54 wattra, ami 3 főlé menne, ami a normális középérték?


Nagyon sok áramot fogasztana ez így havonta? A 108 watt?


2011. okt. 19. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy tedd világos helyre. Így pl délelőtt nem kell mennie, de délután mikor sötétedig bekapcsolod és esetleg tovább úgy hagyod. Vagy nem tudom, vegyél bele kevésbé fényigényes növényt és annak elég.
2011. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igazából csak azért vennék kész szettet, mert nagyon tetszik a design. Eredetileg magam raktam volna össze egyet, de ezt a mostanit pont leárazták és ennyiért még magamtól sem tudnám összerakni, arról nem is beszélve, hogy ilyen szépre sem tudnám megcsinálni. Szeretnék nagyobb fénigényű nöényeket bele. Úgyhogy valószínű kicserélem a világítást.


Vajon a benne lévő 2*28 wattos t5ös világítást valaki megvenné, ha kiszerelném?

2011. okt. 19. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem, de valaki lehet. Már régen volt akváriumunk. Nálunk van amikor a halas boltba is beveszik és eladják használtan. De kérdés hogy milyen állapotú, mennyire szedted szét stb.
2011. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

még meg sem vettem :D úgyhogy nem lesz használt... csak idő közben rájöttem, hogy nem rakhatok bele sokkal nagyobb csövet, mert a teljesítményével a mérete is nő, és ez egy 80cmes akvárium :/


van olyan előtét, ami nem dupla hanem tripla vagy akár 4 cső is belemegy? mert akkor 3 vagy 4*28 már jó lenne...

2011. okt. 19. 23:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 125 literbe 56 Watt


Ha egy fényigényes növény 40cm magasról kap 50Watt fényt, akkor az már jól érzi magát. Mindegy, hogy utána még mekkora az akvárium van körülötte. A lámpa közelében jól fogja érezni magát. Aztán alulra és a sarkokba pedig lehet ülteni kevésbé fényigényes növényeket.


Inkább azon a pénzen, amin plusz lámpákat vennél, vegyél táptalajt.


Aztán Marsilea hirsuta növénnyel be tudod gyepesíteni az alját, majd lehet még Liloepsis, Hemianthus micrantemoides, Ludvigia repens és Vizi hortenzia növényeket is beletenni.

2011. okt. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Viszont tegyél mylar fóliát a tetőbe a neon alá. Vagy alufóliát, ha nincs más, legyen ami visszaveri a fényt. Sokat számít.


Ha meg így is barna algásodik, az majd kiderül, akkor lehet még egy ilyen T5 neont bele applikálni a tetőbe. Csak ha meg túl sok fény van, akkor meg zöld algád lesz, és az se olyan kellemes.

2011. okt. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ez a fény, mégsem akarsz holland akváriumot gondolom =)


Barna alga nem lesz, nekem sügeres akvárium felett egy 25 W-os világítás van és nincs barna alga. Viszont növényem sincs, csak kövek.

2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!