Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha először fürdetjük a tengeri...

Ha először fürdetjük a tengerimalacot normális reakció ha nagyon fél? Hogy ismertessük meg a vízzel?

Figyelt kérdés
Megszeretnénk fürdetni két tengerimalacot egy fiatal hímet és egy öregebbet arra gyanakszunk hogy bolhásak mert folyton vakaróznak.Nem akarjuk őket megijeszteni azzal hogy csak úgy hirtelen beletesszük a számára ismeretlen vízbe.
2008. nov. 24. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

ha bolhásak esetleg, semmit nem ér a sima fürdetés.

láttam már tengerimalacot fürdetni, valami kiállításra vitték öket, amúgy szerintem egy nagy hülyeség. csak gyengíted abörük elleállóképeségét. a bolhát nagyon jól meglátod ahogy simogatod a szörét, ha meg már börbetegsége van akkor meg orvos tudja megmondani milyen szerrel kell lekezelni. de csak úgy megfürdetni hülyeség.

szóval bolházd át öket, és ha nem találsz ebnnük semmit´, akkor vidd el dokihoz aki megmondja mivel kezeld le, milyen börbetegségük van.

2008. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz !
2008. nov. 24. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én a csap alatt szoktam folyó víznél fürdetni a malackáimat, felhigított kamillás kutyasamponnal. Először megsértődtek :) aztán rájöttek, hogy nem akarok nekik rosszat, és most már tűrik. Most elég hűvös van, jól töröld meg utána őket, esetleg egy nagyon picit jó messziről hajszárítózd meg őket, de azt nagyon fogják utálni!!! Csak meg ne fázzanak, az veszélyes számukra!!!


Viszont ha valóban bolhásak, akkor vidd őket orvoshoz, mert a bolha nem fog kimenni egy kis víztől.

2008. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Az enyém kimondottan imádja a fürdést,tetszik neki a víz,de ebben biztos különböznek ők is.Próbáld ki,ha kellemesen meleg a víz,akkor úgyse fog halálra rémülni,csak tartsd az egyik kezeddel,és a víz ne érjen a fejéhez,főleg a szemébe-fülébe ne.Erre nagyon figyelj.Mi higiénés okokból szoktuk,mert hosszúszőrű,és minden összeragasztja a szőrét,tudom,fésülni kell minden nap,de azt sokkal jobban utálja,mint a fürdést.A szőrét jól meg kell szárítani,mert gombásodást okoz a nedves szőr,és az sokkal rosszabb,mint a bolha.(hajszárító,ha tűri,de jobb a hősugárzó,az enyém attól nem fél úgy,de ezt majd kitapasztalod a tiéden)

Valamilyen parazitairtós állatsampont használj,a kutyáknak való bolhairtós veszélyes lehet ilyen pici állatokra.Esetleg ha találsz olyat,ami kimondottan 6hónap alatti kölyökkutyának való,az jó.

2008. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy félnek! Nekem 4 malackám nagyon félt az első fürdetéskor, de a kezemet belemártottam a langyos vízbe és elkezdtem az egyiket simogatni, utána szép lassan beletettem a vízbe. Fontos, hogy ne legyen túl magas a vízszint, mert könnyen pánikba esnek. Nem is biztos, hogy bolhásak. Ez emberek is szoktak vakarózni, mégsem bolhásak! Ha viszont lácc a szőrükön fekete pici izéket, vagy meglátsz egy henger alakú pici bolhát akkor 100% Na remélem segítettem! :)
2008. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon mindenkinek!!:):):):):)
2008. dec. 6. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én malackám nagy csínytevő, szemtelen is, de amikor fürdetjük, nagyon kussban van :) Szegénykém nem nagyon szereti a vizet, máig nem sikerült megszerettetnünk vele. Ő is sokat vakarózik, ez normális náluk. Fürdetni persze azért kell néha.
2009. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!