Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek vehetek egy másik...

Szerintetek vehetek egy másik társat a patkányomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, volt kettő patkányom, akik tesók voltak (2 hím), viszont az egyik elpusztult, betegség miatt. Most a másik egyedül van, és nem tudom, hogy vehetek-e neki egy másik "barátot" (mindenképp még egy fiút vennék akkor). 2 éves múlt.

Szinte mindent olvastam, de sehol nem írja, hogy ilyenkor mit tehetnék/ mit nem tehetnék.

Szerintetek?



2020. máj. 23. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem figyelgesd egy ideig és ha úgy látod, hogy egyedül unatkozik - "boldogtalan", bekuckózik, depressziós -, akkor vegyél mellé egy másikat.


Csak nehogy úgy járj, mint mi. Nőstényt akaratunk venni, oszt a várt szaporulat helyett kiderült, hogy a kicsi is hím. Ölték egymást. Valamiféle falkavezér-harc lehetett. Végül széjjel kellett szedni őket és mentek két különböző gazdihoz.

2020. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell neki társ. Viszont hímeget együttartani kockázatos, könnyen lehet belőle komoly verekedés. Inkább ivartalanítsd a hímet, és vegyél egy nőstényt
2020. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Társas állat lévén egyedül nem tartható. Inkább nőstényt vegyél mellé, mint hímet. Az ivartalanítás több szempontból is pozitív hatású.
2020. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Újabb szavazat az ivartalanításos megoldásra. Pont így jártam tavaly, meghalt a testvérpár egyik tagja, így ezen az úton oldottuk meg egy nősténnyel. Azóta is nagyon jól elvannak.:)
2020. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az állatorvos azt javasolta anno, amikor el kellett altatnom az egyik patit, hogy inkább hagyjam az öreg patkányomat békében, egy új társat megszokni túl sztreszes lenne neki már és nem érdemes felborítani az életét.

Ivartalanítani egy két éves patkányt meg nehogy, még belepusztul az altatásba!

2021. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!