Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg igaz hogy a tengerimal...

Tényleg igaz hogy a tengerimalac (egy másik tengerimalac kivételével) semmivel sem tud játszani?

Figyelt kérdés

1 malackám van, többet nem engednek, de tényleg nem tud semmivel sem játszani? Sokat foglalkozok vele, csak az a furcsa nekem hogy míg a hörcsögnek van sok játéka, a malacnak 1 sincs. Mivel tudna esetleg játszani amitől boldog lehet?:/


(egy másik malac kivételével)


2010. júl. 31. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nagyobb vécépapír guriga amibe befér. Abba raksz kaját, megszereti és szívesen fog benne rohangászni. Élvezni fogja! Remélem segítettem.
2010. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A malac nem játszik semmivel. Minimum egy Shreknek való WC papír gurigába férne csak bele és esze ágában nincs rohangászni, legjobb esetben csak szökdel.
2010. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A mi malacunk, mikor kisebb volt még a pulcsink madzagját rágcsálta és még most is szívesen játszik a WC papír gurigával.
2010. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BlacktigerXXX ***** válasza:
48%

Nem értetek ti hozzá. Enyém játszik, meg sztem bárkié.


1. Kis felcsipeszelt csengővel szeret jelezni (nyalogatja) ha éhes, vagy ki akar jönni. Elég könnyen megtanulja mire való.


2. néha csönget, és ha odamegyek, beszalad a helyére.


3. Kis fadarabok ha vannak a durvább forgácsba, rendszeresen addig dobálja, amíg a rácson kívülre nem kerül. kb 1,5 cm van a rácsok között, a 4-5 centis fadarabot is addig pakolja amíg ki nem esik. :)

2010. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BlacktigerXXX ***** válasza:
Ja az elsőnek meg szólok, hogy tengerimalac, nem hörcsög.
2010. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az is jó szórakozás lehet a malackádnak, ha valamilyen papírdarabot (nem fényes és színes újságra gondolok) beraksz neki, akkor valószínűleg megrágcsálja, aztán "elküzd" vele egy darabig, dobálja stb. Az enyém legalábbis ezt csinálja, valahányszor beteszek neki akár papírzsepit, akár papírt. :) :)

Továbbá csinálhatod azt, hogy valamilyen kaját, amit nagyon szeret, a feje fölé lógatsz, ő ekkor felágaskodik és megpróbálja elérni. Ha kell, segíthetsz neki a kezeddel, rájön majd, hogyha rááll, akkor jobban eléri. :D

Remélem segítettem. (nekem egyébként egy 6 éves nőstény tengerimalacom van, nála mindez bevált, nem unatkozik)

2010. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egészséges papírzsebkendővel etetni a malacodat! Az nem táplálék állatnak sem. Az, hogy eddig nem lett baja, nem azt jelenti, hogy ezután se lesz.
2010. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A papírzsepit azért nem úgy értettem hogy sokat, vagy akár rendszeresen kap, csak nagyon ritkán adok neki a sarkából egy keveset, azt se mindig eszi meg, csak játszik vele.
2010. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdemes gazdagítani a ketrec berendezéseit, a kisházon kívül ami ugye alapvető dolog, ezt minimális költséggel vagy költség nélkül is megteheted, pl. PVC csatornacső, abba bele is fér, és meg sem eszi (ellentétben a wc papír gurigával), vagy függőágy (egy rongydarab plusz két cipőfűző, nem bonyolult). Persze a fajtársat nem pótolják ezek a dolgok.
2010. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a tengerimalac nem hörcsög... én tenyésztem őket, elég sokkal megosztom az otthonomat és soha egyik sem játszott semmivel. bármit kipróbálhattam, a pvc csöveken kívül semmi más nem érdekelte őket. ha kellően sokat foglalkozol vele, többször ki van engedve a ketrecéből, akkor nem probléma, hogy nincs vele egy másik tengerimalac társnak... (persze, az lenne a legjobb) de ha sokat foglalkozol vele, akkor nincs semmi baj.
2010. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!