Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy aranyhörcsög...

Tengerimalac vagy aranyhörcsög? Most akkor melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt kisemlősöm, de mindkettőnek utánaolvastam. Nagyon tetszik mindkettő, legszívesebben mindkettőt tartanám ha lehetne... Viszont aki otthon van ezekben a témákban, azok segítségét szeretném kérni. Melyik a célszerűbb egy abszolút kezdő kisállattartó számára? Például a hörcsög az főleg éjszakai állat. Szóval ha foglalkozni szeretnék vele, ő alszik... Éjszaka meg ugye én... Tengeri malacnál ilyen gond gondolom nincs. De az meg nagyobb teret és társat igényel. És ezt most azért kérdezem meg, mert nem akarok elhamarkodottan dönteni. Fontos hogy mindent tudjak, mielőtt bármelyik mellett is lerakom a voksom.
2011. nov. 10. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz válaszolni a kérdésre amit feltettél. Valakinek a szíve a hörcsög felé húz, valakinek a tengerimalacok felé. Nincs jó döntés, mindkét fajta másért szerethető és mindkettőnek mások az igényei is. (Mint ahogy azt te is mondtad.) Szerintem olvass el minél több helyről minél több információt a fajtákról és nézd meg melyiknek az életvitele passzol jobban hozzád, nézd meg azt is, hogy melyiknek tudod biztosítani a szükségleteit. (pl. két tengerimalacnak legalább 100*50 ketrec kell, és mindig kell friss széna és víz. ) Én a helyedben felkeresnék hörcsögös és tengerimalacos haverokat, hogy lásd milyen a kisállatuk.
2011. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Utánaolvasgattam mindkettőnek. Talán a tengerimalac felé picit jobban húzz a szívem. Főleg azért mert ő nappali állat, és teljesen emberhez lehet szoktatni. Kivenni ketrecből meg ilyenek. És persze tovább is él, ez se utolsó abból a szempontból hogy meddig "maradhat" velem. :)
2011. nov. 10. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
A hörcsög akkor van ébren, amikor te úgy akarod, bármikor felébresztheted és kiveheted. Idővel meg is szokja az életritmusodat, az enyém egész éjszaka alszik, és akkor kel fel, mikor otthon vagyok. Ha megszokott téged, bármennyit játszhatsz vele. A malacnak annyi előnye van, hogy tovább él és nagyobb, jobb dögönyözni, de nagyobb hely kell neki és többet is eszik, a hörcsög elvan havi 500 ft-ból forgáccsal együtt.
2011. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Nem is tudtam hogy hozzászokhat a gazdi életmódjához. Mert egyébként ez az egyetlen gondom a hörivel, hogy olvasgattam, és ő ugye alapjában véve éjszakai állat. Meg azt is írták valahol hogy ne zavarjuk ha alszik. :( Na mondom, akkor vele nem sokra megyek például délután ha elő akarom venni. :D Meg hát nem sokáig él. Ez is ellene szól sajnos.
2011. nov. 14. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Na igen, 2 évnél nem nagyon élnek tovább, ez nagy hátrány.
2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!