Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez esetben mi a legjobb amit...

Ez esetben mi a legjobb amit tehetek? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyjából 2 éve vannak tengerimalacaim, viszont 1 hónapja fogalmam sincs ez, hogy lehetséges de allergiás lettem rájuk. Eddig mindig a szobámba voltak viszont most ki tettük őket a konyhába. Folyamatosan tüsszögök mikor a közelembe vannak és folyik az orrom. Kezd egyre rosszabb lenni. Először azt hittem megfáztam de nem. Nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyes amit tehetünk. Gondolkodtam hogy el kellene ajándékozni őket de félek, hogy rossz helyre kerülnek.

16/L



2020. jún. 21. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el allergia vizsgálatra, lehet nem a malacokra vagy allergiás hanem a forgácsra vagy porra. Allergia gyógyszer sokat segít, előbb mindenképp ezzel próbálkozz.
2020. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tanácsot a magyar tengerimalacvédőktől, hogy találkoztak-e már ilyennel, hogy később alakul ki allergia, és tudnak-e esetleg allergiagyógyszert, ami hatásos.

Mivel a malacok nem élnek tizen-huszonévig, mint a kutya macska, hogy addig tömni kelljen magad, én simán bevállalnám az allergiagyógyszert, ha találok olyat, ami hatásos (háziorvos véleményét is ki lehet kérni, ha normális). Ezzel az életük végéig tudnám biztosítani, hogy maradhassanak, utána meg nyilván nem malacoznék tovább a helyedben.


Ha nem találsz megfelelő gyógyszert, vagy bármi miatt nem megoldás, akkor a fenti alapítvány segíthet a felelősségteljes gazdikeresésben is.

2020. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, én ugyan így jártam a nyuszival és a lovakkal is.

Régen sose volt bajom, most meg allergiás vagyok rájuk.

Ugyan úgy megvan a nyuszim, nálam fog megöregedni ha törik ha szakad és a lovaglást se adom fel emiatt.

Ha durva a helyzet bekapok egy allergia gyógyszert de alapból nem szedem rendszeresen.

2020. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek.
2020. jún. 21. 14:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Uh esetleg le tudnád írni a gyógyszer nevét ide?
2020. jún. 21. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az alom okozta.

Legalábbis nekem az alomtol volt ugyan ez.

2020. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alom, a por, a széna is okozhatja. Menj el orvoshoz. Én pollenallergiára Telfast szedek, nagyon jó. Viszont vizsgálat előtt és alatt ne szedd, mert nem fogják tudni kimutatni.
2020. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!