Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS!Mikor szok meg a csincsillám?

SOS!Mikor szok meg a csincsillám?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vettem ma 2 csincsillát akik 6 hónaposak maximum.Eléggé vadak, a kezem után kapnak.Mikor fognak megszokni?Vagy hogyan szoktassam őket magamhoz?
2020. jún. 22. 21:10
 1/5 anonim válasza:
100%
Ez időbe telik...legyél türelmes...engedd ki őket a ketrecből had ugráljanak szokják a környezetet...adj nekik nasit a kezedből(ugyebár ne gyakran mivel hízékonyak). Beszélj hozzájuk tölts minél több időt velük! Az én csincsillámnak kb. Fél év kellett hogy teljes mértékben megszokjon, de minden csincsilla külön egyéniség. Sok sikert!
2020. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy nagyon erősen harap?Nagyon fáj?
2020. jún. 22. 21:51
 3/5 anonim válasza:
Ez attól függ én úgy vettem észre, hogy ha akar akkor nagyon erősen tud harapni....de van mikor csak figyelmeztetőleg olyankor gyöngéd.
2020. jún. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha eleinte még megharap jó ötlet kesztyűbe megfogni?
2020. jún. 23. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj ne fogd meg, hagyd hogy ők közeledjenek. Képzeld magad a helyükbe, új helyen vannak, és adott egy hatalmas izé aki hozzájuk nyúlkál meg akar valamit, ők még nem tudják, nem értik :)

Első körben csak legyél ott ahol látnak de nem túlságosan közel, hogy ne érezzék fenyegetve magukat ettől, lassú kiszámítható mozdulatokkal csinálj mindent, beszélj hozzájuk türelmes, kedves hangon. Adj nekik enni úgy hogy először mindent kb egyszerre rakj be a helyükre, majd kisebb adagokban többször benyúlva hozzájuk, így össze tudják rakni hogy a kezed jót jelent, ha érdeklődnek hagyd hogy szaglásszanak, haverkodjanak, adj ilyenkor a kezedből is nekik enni, ezt a módszert követve ha már nem kapnak frászt akkor picit érj hozzájuk, és jutalmazd kajával, fokozatosan egyre több kontakt lehet, csak tényleg adj időt nekik, nagyon félénk kis bigyók. De ha ezt az elejétől jól csinálod akkor később totál meg fognak bízni benned és majdnem kedvedre dögönyözheted őket :)

2020. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!