Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst ajánlatok...

Milyen kisemlőst ajánlatok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kisemlőst mert végre megengedték a szüleim. Ez lenne az első saját állatnak amit egyedül tartok. Régen amikor kisebb voltam akkor volt nyuszink. Csak nem tudom milyen állatot vegyek. Nyúl, Csin csillag, stb. Ti mit ajánlatok?

2020. ápr. 28. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsög.

Facebookon a Hörcsög imádók csoportban tudnak neked segíteni. Emellett sok hasznos információt találsz a helyes tartásról és etetésről a horcsoginfo .hu oldalon. Örökbe is fogadhatsz a Hörcsögmentéstől.



Ami fontos:

Ne kereskedésből vásárolj, és ne kereskedésben tájékozódj. Brutálisan félretájékoztatják a tudatlan vásárlókat... :/

2020. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyúllal úgy számolj, hogy min.10 év felelősseég, kell egy jó nyuszis orvos a közelben, mert nagyon kényesek. Kb.akkora a mozgásigénye, mint egy macskának, szóval a nap nagy részében ki kell, hogy engedd a lakásba. Könnyen tökretehet, megrághat bármit, szóval az egész lakást nyúlbiztossá kell tenni. A szőre nagyon hullik. Társas állat, szóval min.2 darab kell belőle. Eltartása 2 darab esetén min.20 ezer. Nőstényt és hímet is érdemes ivartalanítani.


A csinek minimum elélnek 15, de akár 20 évig is, szintén társas állat, és speciális orvos kell hozzájuk is. Egy szekrény méretű ketrec kell nekik plusz napi min.2-3 óra szabad mozgás. Eltartása havi 10-15 ezer. Hímeket érdemes ivartalanítani.


Deguk szintén társas állatok, nagy alapterületű, lehetőleg többszintes hely kell nekik. Lehetőleg csapatban tartsd őket. Gyakran vannak fogászati problémáik. Tartásuk havi.10 ezer körül van. Hímeket, ha nőstényekkel vannak tartva, ivartalanítani kell.


Tengerimalacok párban vagy csapatban tartandóak. Min.100-as, de inkább 120-as ketrecre van szüksége 2 malacnak. Alapvetően lusta állatok, de gyakran kell őket takarítani. Tartásuk havonta 10 ezer körül van.


Patik párban vagy csapatban tarhatóak, érzékeny állatok, gyakran betegesek. Nagy ketrecre, sok-sok bújóra van szükségük, ezeket pedig előszeretettel leamortizálják. Tartásuk 10-15 ezer (attól függ mennyit tartasz). Sajnos 2-3 évnél ritkán élnek tovább.


Hörcsög 3 fajával találkozhatsz itthon. Dzsungáriai törpehörcsög, roborovszki törpehörcsög, szíriai aranyhörcsög. Kezdő felszerelések mindegyik fajnál 10-15 ezer forintnál kezdődnek. Törpéknek min.3000 négyzetcentiméteres helyre és min.20 cm-es kerékre, aranynak min.4000 négyzetcentiméteres helyre és min.28 cm-es kerékre van szüksége. Ezenkívül még csincsillahomok, vastag alomréteg, itató, jó minőségű táp, és minél több ház, illetve bújó tartozik az alapfelszereléseik közé. Elég betegesek tudnak lenni, kevés a jó hozzájuk értő állatorvos az országban. Csak magányosan tarthatóak. Viszont az állandó havi költségeik 2-3 ezer forint körül vannak havonta.


Egerekből sokféle van, sokféle igénnyel. Hozzájuk nem is igazán értek, nincs tapasztalatom velük.


Bővebben minden fajról: [link]


Minden fajnak van mentése, illetve ha jól tudom hivatalos tenyésztője is.

2020. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!nagyon jól összeszedted a dolgokat,és eggyet is értek veled kiveve az árakat,ket malac minjmum 20-de inkabb 30 000ft havonta,a nyúl is dragább
2020. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, hogy kijavítottál! :) Höris vagyok, így csak körülbelül mondtam, de akkor így a pontos :)
2020. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, értelmes és nagyon gyors válaszokat. Hát min.5 évig szeretném ha élne a kisállat. Milyen alap felszerelések kellenek kb nekik?
2020. ápr. 28. 20:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek más és mindegyik kisemlős más,tengerimalacnak,nyúlnak minimum 120as ketrec kell,jó minőségű táp,itató,tal,szena hazipatika,viszont a kezdő költseg sem olcsó,kb 30-50ezer ft. Melyik állatot szeretnéd pontosan?csak így tudunk segíteni🙂
2020. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Megtudtam hogy az egyik barátom tudna segíteni. Hát én nyulat, segít, Csin csillám vagy Szibéria csíkos mókust szeretnék?

Tudom most lehet kocsit hülyének néztek.

2020. ápr. 28. 23:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat. Mókusról nem lenne szó
2020. ápr. 28. 23:47
 9/17 A kérdező kommentje:
*nyulat, degut, vagy csincsillát szeretnék
2020. ápr. 28. 23:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem...🤔sajnos egy csincsillanak meg mindig teljesen mások az igenyei mint a nyuszkónak.én a nyuszit ajanlanam azért,mert ő nem éjszakai állat,degum még nem volt,így róluk nem tudok sok mindent😊
2020. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!