Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kell okoskodni olyanokna...

Miért kell okoskodni olyanoknak, akiknek fogalmuk sincs erről?

Figyelt kérdés

2020. márc. 29. 05:11
 1/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
78%

Mindig voltak okoskodók, csak most sokkal nagyobb teret kaptak, mindenki el tudja mondani a véleményét és képes könnyen terjeszteni azt.


...amúgy miről?

2020. márc. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez az élet minden területén így van.

Nekem van erről egy elméletem, ami a társadalom kollektív tudata felől közelíti meg ezt a jelenséget, de ezt most nem vezetem le.

Igen, sajnos a tudatlanságnál sokkal kártékonyabb a tudni vélés, mert egy másik tudatlan szempontjából lehetetlen különválasztani a kettőt, ezért gyorsan tud terjedni.


A tanulási folyamat pedig ott kezdődik (bármilyen témában) hogy az illető először is a témakört ismeri meg, a nagyságát, az ágait, hogy mi is az, amit neki meg kell majd tanulni.

Tehát, a tudatlanságának a mértékével szembesül.


Így kialakul egy olyan paradoxon, hogy ha valaki egy témában magabiztosan nyilatkozik, hogy ő azt tudja, közel sem biztos, hogy valóban tudja, ugyanúgy lehet az is, hogy csak tudni véli.

Ugyanakkor ha valaki bizonytalan, és azt mondja, hogy bizonyos részeket nem ismert, arról elképzelhető, hogy legalább az alapokkal tisztában van, tudja, hogy léteznek bonyolultabb összefüggések, amihez nem ért, vagy mélyebb hatások, amiket nem ismer, mindezt onnan, hogy már foglalkozott az adott témával.

2020. márc. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Előttem szóló, nagyon teszik a válaszod.

Én annyit mondanék: alázat. Tudni, honnan jöttem és merre tartok.

Sokan ma nem tudják, honnan jöttek és csak tudni vélik, merre tartanak, ebből a tudatlanságból származik pedig, az az érthetetlen magabiztosság.

2020. márc. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én annyit mondanék: alázat."


Na ehhez van köze az elméletemnek a kollektív tudatról, amit egyébként a házi macska tartásának a pszichológiájából építettem fel. :D

2020. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"fogalmuk sincs erről?"

Miért kell titkolnod, hogy a csincsilláról kérdezel?

2020. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Egy kicsit kifejthetnéd, mert így az sem biztos, hogy ők okoskodnak...

Lehet te hiszed azt, hogy mindent jobban tudsz, ezen az oldalon láttunk már sok ilyet.

2020. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
60%

Nagyon jó!


És mivel nem derül ki mi a kérdés a válaszadók pusztán okoskodnak!


😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷

2020. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem egyszer találkoztam már "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" szituációkkal is, pl mikor egy állattartó szembemegy egy állattartó egyesület, tenyésztők és állatorvosok egybehangzó véleményével mert "én 30 éve így tartom jó ez így nem kell beleszólni én jobban tudom mi jó az állatomnak" ők ezt akkor is "okoskodásnak" érzik ha rohadtul nincs igazuk.
2020. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Okosan nem, csak találgatva és okoskodva lehet olyan kérdésre válaszolni, amikor a kérdező titkolja, miről kérdez.
2020. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

Többször elhangzott valami titokzatos titkolózás...

Egyrészt a kérdező semmit nem titkol, szimplán általánosságban kérdez egy témáról.

A válaszhoz nem kell tudni (vagy felsorakoztatni) konkrét példát.

Másrészt a keresőszavak közt a korlátolt elmék kedvéért szerepel, hogy miről is van szó, nem kell hozzá Columbonak lenni, hogy kitalálja az ember.

De a csökkent értelműek kedvéért ismételten hangsúlyoznám, a kérdés érdemi megválaszolásához ez abszolút elhanyagolható információ.

2020. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!