Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megszüntetni egy...

Hosszúhajú kérdése:

Hogyan lehet megszüntetni egy törpenyuszkó kapálózását? - többi lent....

Figyelt kérdés
új nyuszkóm van. kézből eszik, szelíd, ad puszit, ha odabújok behunyja a szemét és hagyja, ha kiszedem ha felemelem és puszit kap azt imádja. de: ha felemelem és nem puszilgatom akkor már kapálózik és menne is. és ha nem egy helyben állok, hanem sétálok, akkor érzi a zötykölődést és kapálózni kezd. régi nyuszkóimmal ilyen gond ösztönösen nem volt. nem féltek a zötykölődéstől ha sétáltam velük és akkor is elültek ölben ha nem kaptak közben állandóan puszit. hogyan lehet a nyuszkót leszoktatni a kapálózásról és megnyugtatni hogy attól hogy nem kap puszit, vagy sétálok, nem kell megőrölnie és menekülőre fognia?

2020. júl. 8. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Jézus ereje... :-O
2020. júl. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, mert egy idő után félni fog tőled, és egyáltalán nem fogja hagyni, hogy felemeld! Sok nyuszi fél a magasban, nem érzi magát biztonságban, ezért akar lemenni. Lehet, hogy a puszilgatás eltereli erről a figyelmét, olyankor ezért nem kapálózik.


A hátára nem szoktad fordítani, ugye? Mert olyankor nem azért mozdulatlan, mert jó érzi magát, hanem sokkos állapotba kerül. A jelenség neve tonic immobility, keress rá. (Ha nem szoktál ilyet csinálni akkor bocsi, de már rutinból leírom, mert sokan a hátukra fordítják, hogy nyugton maradjon, de a sokkba bele is halhat!)


Miért akarsz vele sétálni? Szeretgesd ülve, azt is ugyanúgy élvezi és közben nem éri stressz. Még jobb, ha lefekszel mellé a földre.


Az oltását megkapta már? Kombinált oltás Myxomatosis és RHD1 ellen, plusz külön oltás RHD2 ellen. Egyre több a szúnyog, ők is terjesztik, de akár a cipőd talpán is beviheted a lakásba.


Fiú vagy lány? Volt már ivartalanítva, vagy még nem elég idős hozzá? Ivartalanítás után nyugodtabb lehet, plusz javul a viselkedése és megóvhatod különböző betegségektől.

2020. júl. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes választ - gyakorlott nyuszis vagyok, 8 év tapasztalattal. a pestorin oltás pipa minden évben - idén nála is. nem ivarérett, 11 hetes lehet kb. nem fordítom hátra - ismerem a kifejezést. hogy miért sétálnék vele: ez nem tudatos, csak 8 évig ezt tettem. volt 2 nyuszkóm és szerették ha nyáron a nagy futás után ölbe vettem őket és kicsit körbesétáltunk, én meg beszéltem hozzájuk, megnéztünk minden fát-bokrot szép lassan. - ölebek voltak. igen, az lehet, tényleg hogy a puszi eltereli a figyelmét - nem tudatosan teszem, csak jön a szeretet :) ha kirakom az ágyamra akkor szinte velem alszik el. imád ölben lenni, ha van simi. de azt vettem észre hogy míg az előző nyuszkóim bárhogyan elvoltak kézben, ő csak akkor ha közben van valami műsor, pl puszit vagy simit kap. szóval nyugodt a viselkedése - ha szórakoztatom :D most minden nap picit többet próbálok vele úgy sétálni hogy a karomban van, de a puszit vagy a simit egyre hosszabb időre hagyom abba, vagy ha ugrana akkor újrakezdem - így talán kialakul benne a biztonságérzet, hiszen még pici, így gondolom megtaníthatom rá? . van ötleted még?
2020. júl. 8. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Az oltást, ivartalanítást és a hátára fektetést szinte minden nyuszis kérdéshez leírom, amit meglátok. Sajnos sokan nem tudnak ezekről a dolgokról, és inkább leírom ötvenedjére is feleslegesen, minthogy egy nyuszi azért haljon meg, mert nem szóltam. Örülök, hogy te tudtál ezekről. :)


Amit a sétálással kapcsolatban írtál, arról nincs tapasztalatom, de működőképes ötletnek tűnik. Az én nyuszim (májusban volt hat éves, ő az első) fél a magasban, egész pici korától kezdve bármit megtesz, hogy ne legyen felemelve, úgyhogy nála nem erőltetem a dolgot. Magától felugrik az ölembe, meg mindig mellém fekszik, ha az ágyon vagyok, úgyhogy ilyenkor szoktam szeretgetni. Akkor van gond, ha dokihoz megyünk oltásra vagy körmöt vágni, olyankor bármiféle túlzás nélkül minimum egy óra, amíg beleimádkozom a hordozóba.

2020. júl. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

XDDDD

Adom az első válaszát...

Ezt nevezem én tapasztalatnak!

2020. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!