Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szoktatok úgy sétálni nyusziva...

Hosszúhajú kérdése:

Szoktatok úgy sétálni nyuszival hogy közben a karotokban van? a lényeg, hogy ezt hagyják a nyuszik?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek vannak törpenyulai, mind nagyon nyugodtak.
2020. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Nem emelgetem feleslegesen. Van 4 lába, jön utánam, ahova kedve tartja.
2020. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mihez van szoktatva. Az enyém például már pici korától sokat volt kézben, most meg már lényegében igényli, hogy felvegyem néha-néha.

De tartsd észben, hogy prédaállatok, jobban érzik magukat a földön a saját négy lábukon, szóval ha nem preferálja, akkor ne erőltessük:)

2020. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak azért merült fel a kérdés, mert én 8 éve nyuszizom és az első két nyuszkóm rettentő anyás volt. hiába tettem őket ki, mindig az ölemben kötöttek ki. és szerettek úgy sétálni hogy a karomban. onnan tudom hogy szerették, hogy mikor visszaraktam a ketibe nem is akart magától visszaugrani - ha utálta volna nem marad a karomban. az új nyuszkóm kicsit más, nála van egy határ, és arra voltam kíváncsi hogyan viselkednek a nyuszkók másoknál.
2020. júl. 16. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Én sima húsnyúllal szoktam (mert attól, hogy a tányéron végzi majd, még cuki, stb)


2 lényeges szempont van van viszont:

- Kicsi korától legyen emelgetve. A nagyokat csak a régi jó nyúlfogó módszerrel lehet felemelni. A mostani megkisebbhez, viszont simán odamész, megfogod, s felveszed, mert megszokta, s nem fél.

- Legyen valami a lába alatt. Pl a sima 2 oldalról megfogást nem igazán tűri. Én úgy szoktam pl hogy ráfektetem a jobb karomra. A hátsó lábai a kézfejemen vannak, az elsők meg az alkaromon.

2020. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!