Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az elütött, elpusztult állatot...

Az elütött, elpusztult állatot nekem kell eltemetnem ha közel van kerítéshez?

Figyelt kérdés
Ma délután láttam hogy a kint az utcán a kerítés mellett fekszik egy sün elpusztulva nekem kell őt eltemetnem? Mert gondolom napok múlva a legyek fogják enni szegény párát. Párom nem akarja eltemetni azt mondja nem a mi dolgunk.
máj. 22. 15:01
 1/3 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
50%
nem a te dolgod, közterület
máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom de mégis kit kérjek meg? Fűnyírásban úgyis zavarni fog minket mert pont úgy fekszik szegényke.
máj. 22. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg az önkormányzatot kell értesíteni, ők megrendelik a tetem elszállítását egy ezzel foglalkozó cégtől.

"ha az állati tetem tulajdonosa ismeretlen vagy ismeretlen helyen tartózkodik, akkor a fellelés helye szerint illetékes települési (fővárosban a kerületi, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi) önkormányzatot kell értesíteni. Közterületen észlelt elpusztult állat esetén ugyanez érvényes.

Közúton észlelt elpusztult állati tetem észlelésekor a közút kezelőjét kell értesíteni."

[link]

De mivel egy kicsi állatról van szó, és téged zavar legjobban, én azt javasolnám, hogy kesztyűvel belerakod egy nejlonzacskóba, bekötöd, és bele a kukába. (Sünről lévén szó, nem ártana előbb egy rongyba csavarni, hogy ne szúrja szét a zacskót, és még így se legalulra kerüljön.) Ez amúgy illegális, de a legegyszerűbb. (Ha megbüdösödne a hűtődben egy kiló hús, azt is beledobnád a kukába, ha már a kutyának se mernéd odaadni.)

máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!