Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Dzsungáriai hörim harap....

Szitymoty kérdése:

A Dzsungáriai hörim harap. mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
a Dzsungáriai hörim harap. Mostmár engem csak néha, viszont bárki hozzányúl egy harapással gazdagodik. Meg sem szagolja a kezed és rádugrik. Én amikor eszik simogatni szoktam és úgy szoktattam hozzá . Mit tudnék csinálni hogy ne csak evésnél engedje a simogatást?

2020. júl. 28. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nekem is ilyen természetű volt. Nem nagyon fog változni, mert egyszerűen ő ilyen. Engem olyan szinten támadott, hogy jobbnak láttam, ha gazdát cserél, egy kisfiúhoz került, vele érdekes módon barátságosabb volt. Ha eleinte ilyen veled, akkor nem nagyon fog már változni, nekem is minden ok nélkül így viselkedett, egyszer nem bántottam.
2020. júl. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Viszont nem szeretném senkinek sem odaadni mert nagyon kötődök hozzá😀
2020. júl. 28. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szükséges.

Én azért adtam tovább, mert valami oknál fogva láttam mennyit retteg tőlem, de ha elfogadod őt ilyennek, akkor semmi probléma nincs. 😊

2020. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja,nem sokat lehet rajta változtatni. Viszont ha sokat veszed ki akkor legalább hozzàd fog kötődni. Sok sikert vele!^^
2020. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kézfejedet tedd be, ne az ujjaidat, azt sehogy nem tudja majd megharapni, és hozzászokik a szagodhoz. Emellett mindig alaposan moss kezet, mielőtt hozzányúlsz, mert bármilyen apró szagot is megérezhet, még azt is, ha órákkal előtte pörit ettél, és nincs olyan jó látásuk, lehet, hogy azért harap meg ilyen esetben, mert a szag miatt azt hiszi, hogy kaja van nálad.
2020. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semleges területen is harap, vagy csak a helyén? Sok hörcsög harap azért, mert védi a területét. Semleges helyen pedig igazi kis angyalok.


Nekem is volt ilyen dzsungáriai törpehörcsögöm. 80*50 cm-es helyen lakott, volt 20 cm-es fa kereke, egy halom fa felszerelése, csincsillahomok, vastag alom, széna. A helyén letépte a kezemet. Ágyra kivéve pedig egy tündér lett. Babusgathattam akárhogyan, sose harapott meg.

2020. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is brutálisan harapott. A hörcsögmennyországot rendeztem be neki (a kereskedésben már már kínzásnak felérő helye volt), próbáltam kézhez szoktatni a neten olvasott módszerekkel (a kereskedésben nem harapott, pedig volt a kezemben), de 3 hét múlva már etetni se tudtam, mert azonnal nekiugrott a kezemnek és véresre harapta. Én elajándékoztam, az új helyen nem volt rá panasz.

Ha pozitív változást látsz rajta (vagyis halad), akkor legyél türelmes, csináld tovább a szoktatást.

2020. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!