Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 5 hetes dzsungáriai törpehörcs...

5 hetes dzsungáriai törpehörcsögöt hogyan szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés
Ma kaptam, és nagyon fél. A kereskedésben egy kicsi műanyag dobozba voltak benyomorítva a testvéreivel együtt, amikor beletettem a terráriumba remegett. Nem nagyon piszkáltam, de nem hagyja, hogy megsimogassam. Van még esély arra, hogy kézhezszokjon? Hogyan csináljam? Azt tudom, hogy most 1-2 napig nem kéne zargatni, hogy szokja a helyét

2020. aug. 4. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsönek csak ovatosan simogassd, ettesd kezbol hogy szokja a kozelsegedet. Nem mondom hogy nem fog egy parszor megharapni de csak ovatosan!! Mikor mar erzed hogy egyre jobban türi, kiveheted DE csak ugy hogy van kaja a tenyeredbe!!
2020. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy pár napig tényleg ne piszkáld, amíg nem érzi magát biztonságban a helyén. Biztos, hogy remegett? A hörcsögök inkább megdermednek, ha nem érzik biztonságban magukat, mert a ragadozók a mozgást könnyen észreveszik, szerintem a remegés nem normális.

Én régen minél többet próbáltam a hörcsögökkel, foglalkozni, mert nekem is volt harapós. Miután megszokta a helyét, sokat foglalkozz vele, próbáld kézből etetni, ha harap kesztyűben. Egy idő után meg fog téged szokni.

Csak úgy kíváncsiságból mekkora helyen tartod őt? A kis hely is okozhat neki stresszt.

2020. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg legközelebb ne kereskedésből, vagy szaporítótót vegyél, hanem tenyésztőtől, vagy menhelyről fogadj örökbe.

[link]

Ehhez még hozzátenném, hogy kereskedések, és szaporítók szó szerint bárkinek eladják az állatot, és főleg kereskedésekben, még rosszul is tájékoztatnak, ezért sok gazdi akaratlanul is kínozza szegény állatot.

Akármennyire kiváló állattartó vagy az állatok egy része biztos, hogy ilyen helyre kerül, és azzal hogy vásárolsz ezt támogatod.

2020. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát remegett is és meg is dermedt. 50x40-es terráriumban tartom. Úgy látom, hogy mostmár megnyugodott, mert néha kijön a házából nézelődni
2020. aug. 4. 17:53
 5/7 A kérdező kommentje:
A kereskedőnél szerintem túlzok, ha azt mondom, hogy 20x20 cm-es alacsony dobozban voltak (összesen hatan).
2020. aug. 4. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a kereskedésekben sajnos ez gond, én is láttam már ilyet. Ez már kimeríti az állatkínzás fogalmát, de sajnos nem lehet ellene tenni semmit. Ha feljelentést teszel sem igazán történik semmi.

Ezért mondják, hogy ne vegyünk állatot kereskedésből, mert ha veszel van kereslet, és amíg kereslet van addig kínálat is, ezért egyre több állat kerül ilyen helyzetbe.

Ha senki nem venne kereskedésből, akkor nem tudnák eladni az állatokat, és nem vennének újabbakat, így tönkremennének. Ha nem lennének kereskedések a szaporítók száma is lecsökkenne, mert már nincs aki mindig átveszi a kicsiket. Csak sajnos ezt kivitelezni lehetetlen.

De azt nyugodtan törvénybe foglalhatnák, hogy minden állatkereskedésben kötelesek állatokra szakosodott embert is alkalmazni.

2020. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kíváncsiságból betettem a kezemet, és belemászott. Azért nem fogom még éjjel-nappal úgymond "nyúzni", csak fokozatosan egyre többet veszem majd ki :) De örülök, hogy nem fél

2020. aug. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!