Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kicsit többször mint átlagosan...

Kicsit többször mint átlagosan vakarja magát a tengerimalackám?

Figyelt kérdés
ehet valami élősködője? Vagy csak én túlzom? Ilyenkor meglhetne fürdetni?
2010. aug. 4. 11:05
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit elírtam : ehet/lehet
2010. aug. 4. 11:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi szoktuk fürdetni, de csak nyáron. Ha te is megfürdeted akkor figyelj, hogy a feje ne legyen vizes. Egy lavórba tegyél vizet, de csak annyit, hogy a hasa aljáig érjen. És ne legyen hideg, de nagyon meleg se. Szappannal mosthatod, utána törölközővel szárítgasd és tartsd melegben.

Malacoknak igazából nincs szükségük fürdésre évente párszor lehet csak! Ha nem változik vidd orvoshoz, lehet h bőrbeteg. Remélem segítettem!

2010. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi.. valakinek nincs hasonló esete? vagy a malackák tényleg szoknak vakarodzani ..marmint úgy többet. Mert a bőre szép rózsaszín.
2010. aug. 4. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én malackám is így kezdte...semmi furcsát nem is láttam rajta(szőrhullás vagy hasonló),de csak vakarózott vakarózott..elvittem egy kisállatorvoshoz és azt mondta h valószínűleg atkája van,nem kell tőle megijedni kap pár cseppet a nyakára..beledörzsölte meg ahol vakarózni szokott oda is.Még ezután 2x vittem vissza...hetente kellett...mindössze 500Ft(egy alkalommal) az a pár csepp "gyógyszer" amit rácseppentett és mai napig nem jött neki vissza...szerintem ez az összeg kibírható és megéri :)Üdv
2010. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja köszi nagyon szépen, emígy ahogy írtad a szőrhullást, az is lehet az oka? Mert neki hullik a szőre, igaz nem sok de hullik? Akkor lehet az az oka ?
2010. aug. 4. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyár miatt is hullhat a szőre minimálisan én úgy gondolom...de azt mondta nekem az állatoorvos h az atka első tünete a szőrhullás...de ha időben kezelik hamar átvészeli :) (második voltam)
2010. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!