Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
3 napja vettünk állatkereskedésben egy aranyhörcsögöt. Eddig nem piszkáltam, hagytam, hogy megszokja a helyét. (A kereskedésben soha nem nyúltak hozzá.) Ma pedig, mikor felkelt, és kijött az odujából,betettem a kezem, hogy megszaglássza és amint rájött, h ez a kezem, visszament. Aztán mikor megint kijött, vele szemben letettem a kezem, a tenyeremben egy jutalomfalattal és a kajával sem törődött, átfutott rajta. Próbáltam szemből simizni a kis fejét, hogy lássa mit csinálok, de mint a macskák olyan laposra húzta magát,nehogy hozzáérjek. Persze hozzá értem. :D Próbáltam napraforgómaggal oda csalogatni de az sem. Aztán bevettem a kezembe, és olyan gyorsan igyekezett kiugrani, persze nem esett le, direkt alacsonyan tartottam ha kiesne vissza essen a helyére. De se nem csipogott, se nem harapott, egyszerűen csak na. Nem akar Engem. :( Segítsetek!

2020. aug. 7. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2020. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azta**. :D
2020. aug. 12. 02:40
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is...


Szerencsétlen

2020. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a höri? Az is számíthat.

Nekem az egyik hörcsögöm amit nemrég vettem, kb. 5 hetes volt amikor elhoztam a kereskedésből, és kisfiú. Ő is nagyon félős volt, nem volt könnyű eset :) Amikor beraktam a kezem a ketrecébe, nagyon lassan, óvatosan odajött, amikor meg akartam simizni viszont elfutott. Utána inkább hagytam, had szaglássza a kezem, had mászkáljon rá, nézegesse. Hozzáteszem ő se foglalkozott vele legelőször. Utána már kajával is próbálkoztam. A házának bejáratához raktam a kezem, és az ujjaim végére raktam neki lisztkukacot, vagy napraforgómagot. Először "megtámadta" a kezem, nem tetszett neki. Aztán felfedezte a kaját is, és nagy nehezen sok próbálkozás után elfogadta. Utána mindig közelebb raktam a tenyeremhez a kaját, hogy bele merjen mászni a tenyerembe. Közben hozzáértem, simogattam, és a végén el tudtam érni, hogy bátran merjen a tenyeremből enni.

Most kb 4 hónapos, és semmi gond nincs vele, eszméletlen szelíd llett. Ha kézben van, nem mászkál sokat, nézelődik, hagyja magát vakargatni, ketrecen belül is hagyja magát simogatni, megfogni.

A másik hörcsögömet nem sokkal utána vettem szintén kereskedésben. Ő kislány. Ő viszont idősebben lett elhozva, kb akkor volt 4-5 hónapos. Na, vele már komolyabb gondok is voltak. Esélytelen volt megfogni. Harapott, cincogott, tényleg mindent csinált. Ha beraktam a kezem a ketrecbe, mint az első hörinél, megtámadta. Ő is evett kézből, de csak úgy, hogy az ujjaim közé fogtam a kaját, és gyorsan kikapta, arébb vitte és úgy ette meg. Esélytelen volt megsimogatni közben, vagy miután megette. Ha kivettem kézbe, sok harapdálás árán meg tudtam fogni, vagy néha, tényleg nagyon néha meg tudtam harapás nélkül úszni a kivételét, mert éppen hagyta magát, akkor eleinte kézben is cincogott, menekülni akart, de aztán egy idő után tudtam kézben nyugodtan simogatni. Ketrecben nem. Ha takarítottam a helyét, és olyankor kivettem, hogy átrakjam a hordozóba, az se ment harapásmentesen.

Legyél türelmes és mint előttem is írták, foglalkozz vele sokat.

2020. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!