Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek létezik ilyen a...

Szerintetek létezik ilyen a nyulaknál?? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy egy nyúlnak nem sikerül egyszerre világra hoznia a kölykeit csak először 2-t halva, és egy nap elteltével sem szüli meg a többit?


Tudom, hogy valami gond van a nyuszimmal, remélem valaki tud mondani valami hasznosat...


Ez volt a nyuszim első vemhessége, és nem is vettük észre... Tegnap reggel egy egész, illetve még egy másik halott nyúlkölyök maradványait találtam a nyúlketrecben. Valószínű, hogy halva születtek, ezért a szüleik csak “végezték a dolgukat”.


Az anya nyuszi azóta is csak fekszik, és a vemhesség jeleit mutatja (pl.: nem eszik, csak iszik, nagyon ritkán ül fel, mindig fekszik). Az is “bizonyíték” erre, hogy furcsán nagyobb a hasa, pedig egy napig nem evett (, vagyis tegnap óta) .


Az állatorvosunk, és sok oldal azt írja, hogy a nyulak egyszerre ellik meg kölykeiket. Ennek ellenére azt mondták a szüleim, akik beszéltek az orvossal, hogy tényleg vemhes a nyuszi.


Szerintem SÜRGŐSEN el kellene vinni állatorvoshoz ,(meg amúgy is kellene az ellés miatt is) de az apám nem hisz nekem, vagy lehet hogy csak nem is érdekli az egész. Nem akarja elvinni az állatorvoshoz. Az anyám meg azzal védekezik, (hogy ne kelljen neki vinnie a nyuszit) hogy “ő ezekkel nem tud foglalkozni, meg nem is ért hozzá. Pedig ő is egyetért velem, hogy állatorvosnál a helye a nyuszinak. (Életkort nem írhatok, mert letilthat az oldal, de csak annyit írok, hogy még vezetni se tanulhatnék meg, nem hogy elvinni a 25 km-re lévő állatorvoshoz a nyulamat...)


Mit kéne tennem? Vagy hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy vigyék el a nyulamat az állatorvoshoz? Tudom, hogy ha így marad, nem lesz “minden rendben”, amit az apám mond. :O


Tudom, felelőtlen voltam, hogy nem vettem észre hamarabb, hogy a nyuszim vemhes, de egyáltalán nem is készült rá, még fészket se épített...


Nem szeretnék “poénos” válaszokat kapni, mert tegnap óta ezen vagyok, és nem szeretném, hogy meghaljon a nyulam, ezért ez egyáltalán nem vidám téma :( (tapasztalat miatt írom)



#vemhesség #nyúl #törpenyúl #kisemlős vemhessége #nyúlkölykök #nyúl ellés
2020. aug. 8. 05:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Bepakolod egy hordozóba és elcipeled egy orvoshoz.


Vagy fogsz egy ásót és ásol egy gödröt.


A nyuszid nagyon rosszul van, már a végét járja.


Lehet bele szorult egy pici nyuszi.

2020. aug. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne kb 25 km-t gyalogolni egy vemhes nyuszival, úgyhogy szerintem marad a gödör... :(((
2020. aug. 8. 06:17
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Majd írd meg mi lett!
2020. aug. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Na ne. Inkább hagyod meghalni a nyuszit, mint, hogy sétálsz/biciklizel? 25 km? Oké. Anyukádat megkérdezted?

Igen, lehet, hogy beleszorult egy pici nyuszi. Szenved a nyulad!

Mielőbb állatorvos!

Hány éves vagy? (Ezt csak azért kérdezem, mert ha van jogsid kölcsön kéred szüleid kocsiát, vagy ha nem 12 vagy biztosan elengednek busszal. Jó kicsit fura lesz egy nyuszit buszon szállítani, de inkább, mint a halála.)

2020. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha 24 órája kezdődött a fialás és valóban van még benne kölyök, akkor az már bomlásnak indult és mérgezi az anyát. Apádat kérd meg, hogy ha nem mentek el állatorvoshoz legalább annyi könyörület legyen benne, hogy tarkón vágja, akkor legalább nem szenved még napokig.
2020. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

"nem eszik, csak iszik, nagyon ritkán ül fel, mindig fekszik"

Ez azt jelenti, hogy étvágytalan, és gubbaszt. Ez a legtöbb betegség jele, és mivel a nyuszi zsákmányállat, ezért titkolja, hogy beteg, mert a gyenge egyedeket hamarabb levadásszák. Ha már látszik rajta, akkor hatalmas a baj, lehet hogy már csak néhány órája van hátra.

"Az is “bizonyíték” erre, hogy furcsán nagyobb a hasa, pedig egy napig nem evett"

Ez lehet akár puffadás is. Ezek a tünetek együtt akár bélelzáródást is jelezhetnek, ami kezelés nélkül biztos, hogy a nyúl halálát okozza.

Ráadásul már egy napja semmit nem evett. A nyusziknak úgy működik az emésztőrendszerük, hogy már egy napi koplalás is súlyos következményekkel járhat.

Persze, ez lehet vemhességi komplikáció is, de ilyen tünetekkel már az sem biztos, hogy holnapig életben marad.

Az állatvédelmi törvény szerint az állatnak joga van sz állatorvosi ellátáshoz, vagyis neked nem jogod, hanem kötelességed ezt biztosítani. Erre már az állat megvásárlása előtt gondolni kell. Aki ezt nem tudja teljesíteni ne vállaljon állatot!

Gondolom ezt a kérdést is te írtad ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__10633584..

2020. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

A nyulak az első fialásnál gyakran fialnak kevesebbet, vagyis 2 kisnyúl is simán előfordulhat, ráadásul van, hogy később is kisebb az alomszám.

2020. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Visszatértem egy érdekes, 3-4órás állatorvos-keresős kocsikázásból! Ugyanis, sikerült rávennem a szüleimet, hogy elvigyük a nyuszit. Nehezen találtunk jó állatorvost, mivel kevés van nyitva reggel, hétvégén úgy, hogy fogadni is tudnának.

Ott azonnal beküldtek ultrahangra, ahol kiderült, hogy benn maradt még kb. 4 kisnyuszi. Sajnos nem láttunk szívverést...:(

Meg kellett műttetni a nyuszit, mert nem élte volna túl a napot, mert belázasodott volna. (sokba fájt...) A 2. lehetőség az a végleg altatás lett volna, de még akartunk neki adni egy esélyt. (50% halál kockázat a műtéttel)

Most éppen műtik, úgyhogy most nagyon izgulok érte...

2020. aug. 8. 11:10
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen helyzetbe már akkor kell vinni az állatorvoshoz, vagy akkor kellett volna hívnod az állatorvost, hogy szedje ki belőle őket, mert a többi kis nyuszi is valószínűleg már nem él benne, ami életveszélyes az anyanyúlnak, magyarán az állatorvos csekkolja ultrahanggal először, hogy van e benne még és hogy él-e még aztán császározza!


Most olvastam hogy sikerült megmenteni a nyuszid.


Ha hagytátok volna elpusztult volna a benne lévő bomló testek miatt szepszisben!


Van aki sajnos leszarja az állatát, és nem szedeti ki a kölyköket. Sajnos vannak felelőtlenek is. Lényeg hogy sikerült időben intéznetek hogy a nyuszid túlélje!

2020. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Túlélte a nyuszi?
2020. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!