Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gyakori a veszettség sünöknél?

Gyakori a veszettség sünöknél?

Figyelt kérdés
A nap folyamán találtunk két kis árva sünit anyjuk teteme mellett. Megitattuk őket, felmerült viszont a kérdés, hogy félnünk kell-e esetleges veszettség miatt? Állatorvos kitudná deríteni, hogy azok-e? Veszettség ellen oltanak-e sünt?

2020. aug. 11. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem veszett semmi itthon, fogjátok már fel! Nem hiszem el, naponta vannak ilyen kérdések, nagyon unom már...
2020. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kullancsveszélyt jelentenek...
2020. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Csak néhány van megveszve. Azokat onnan ismered fel hogy megfojtják a feketéket, meg trafiznak az út szélén.
2020. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

#1 Veszett róka már marta meg szomszéd állatát otthon.

Szóval van veszetség Magyarországon. De kamszok mindenbe ezt látják, ez tény.

2020. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Romániai vagyok, így nem tudom itt mennyivel másabb a helyzet, reméljük a legjobbakat.
2020. aug. 11. 16:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen orvos és állatorvos segítségét kérjétek!
2020. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régebbi magyar cikk, de van benne egy link, amit nézz át azért.

És ahogy a hatos kommentelő is javasolta, vigyétek orvoshoz. Nem tudom, hogy nálatok védett állat kategóriába tartoznak-e a sünök.

És akkor a cikk:

"Ugyan a sünök érintettek lehetnek veszettség vírusával való fertőzöttségben is, ez alapján mégsem beszélnék le senkit a sérült sünökkel való foglalkozásról. Nincs megbízható statisztikai adat, hogy a hazai sünállomány hány százaléka hordozza a veszettség vírusát. A veszettség vírusát a sünök is csak harapás, marás útján tudják átadni jótevőiknek. Akit ilyen sünharapás ér, az bizony jól teszi, ha bejelentkezik háziorvosánál, a sünit pedig a helyileg illetékes hatósági állatorvoshoz eljuttatja, aki megfigyelés alá veti és kiderül, valóban fertőzött-e az állat. Háziorvosa pedig a helyi közegészségügyi szakemberrel konzultálva eldönti, hogy kezdik-e az érintett ember oltását. Sokkal többet megtudhat, ha ellátogat az alábbi címre: www.bluecross.hu/rabies.html "

2020. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, természetesen pár napon belül állatorvoshoz visszük őket, addig reménykedünk a legjobbakban.
2020. aug. 11. 17:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó olvasni ilyet, hogy vannak még emberek, akik törődnek a kis árva állatokkal.

Ha belegondolsz, a veszettség harapással terjed, és nem hinném, hogy egy nagyobb sünt könnyen meg tudna harapni valami állat, amelyik veszett. Ha a kicsik is épek, illetve nem látsz rajtuk harapásra utaló jeleket, akkor szerintem nem lesz gond velük. Ellenben azt tudom, hogy a sünök bolhásak szoktak lenni. Esetleg ha van nektek otthon macskaeledel, azt lehetne adni a kicsiknek, az nagyon jó ötlet volt, hogy megitattátok szegénykéket.

Itt Magyarországon a keleti sün védett kategóriába tartozik.

2020. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A veszettségnek lappangási ideje van. Egy sünit nehezebben harap meg egy vadállat, ha összegömbölyödik szinte sehogy, ha az elpusztult sünin volt sérülés, vagy nyál, akkor elképzelhető. De a kis süniknek is okozott volna akaratlanul sérülést. Szóval szerintem nem annyira logikus, de azért érdemes lenne a pici süniket elvinni állatorvoshoz, elmondani a tényeket, a tetemet lehet begyűjti az állatorvos, és megvizsgálják. Gyorsabban kiderül, ha volt ilyen problémája. Az is lehet hogy féreg okozta a nőstény elpusztulását vagy evett pl. patkány mérget.


Mekkorák a sünik?


De a kánikula is okozhatott ilyet, tápanyaghiány, víz, azért mikor szoptat, ugye több tápanyagot a sün baby-knek ad át, magyarán ha nem tudja úgy visszapótolni, akkor előfordulhat ilyesmi. Az is lehet, hogy valami tápanyaghiány okozta.


Mindenképpen állatorvos, és a tetemet is jelezzétek, mert ilyenkor azt is megvizsgálják!

2020. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!