Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Árva sünöket mikor lehet...

Árva sünöket mikor lehet visszaengedni a természetbe?

Figyelt kérdés

Két napja találtunk 2 árva sünt anyjuk teteme mellett, aminek halálát mezőgazdasági gép okozta.

A sünök ki voltak száradva, de vízzel és cicatáppal eléggé rendbe jöttek. Szerintem több, mint 30 naposak lehetnek. Szemük nyitva, tüskéik szilárdak, érintésnél összegömbölyödnek.

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Van félnivalónk a veszettségtől? (Tüneteket látszólag nem mutatnak, mozgásuk remegős, nem tudom ez normális -e)

Mik a feltételei a szabadonengedésüknek? Mekkorák kell legyenek?

Állatorvoshoz vigyük-e őket? Tudnak oltásokat kapni?



2020. aug. 13. 08:54
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Állatorvoshoz vigyük-e őket? Tudnak oltásokat kapni?”


Nem tudom ,hogy mennyire értesz sünökhöz de nekem első dolgok egyike lett volna állatorvos/ sünmentés felkeresése. Szerintem mindenképp vidd orvoshoz és kérj tanácsot ilyesmikkel foglalkozó szervezetektől. Ők biztosabbat tudnak mondani mint itt mi látatlanban (még fénykép alapján se lehetne megmondani ,hogy van-e valami bajuk ...)

2020. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legalább valamelyik sünmentő szervezetet hívjátok fel.
2020. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sünmentőkkel beszéljetek erről. Legtöbb állatorvos nem biztos hogy ért hozzájuk mert az állatorvosok többsége házi állatokkal, haszonállatokkal foglalkozik. Vannak állatorvosok akik inkább vadállatokkal foglalkoznak ha ilyet tudtok akkor hozzá kellene fordulni ezzel a dologgal hogy mit javasol. Ha már tudnak enni, akkor elméletben képesek életben maradni, de inkább keressetek egy hozzáértőt mert az sem mindegy hol engeditek el őket.
2020. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felvettem a kapcsolatot egy sünvédő szervezettel, köszönöm
2020. aug. 13. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!