Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A visszaengedéses horgászat...

A visszaengedéses horgászat nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Régebben az emberek haza vitték a kifogott halat és megették. Csak a méreten aluli és védett halakat engedték vissza. Ha nem akartak halat enni, akkor nem horgásztak. Az utóbbi időkben elterjedt az olyan "sport" horgászat, amikor minél nagyobb és minél több halat igyekeznek horoggal kirángatni a vízből, de mérlegelés és fotózás után vissza engedik.
2014. okt. 9. 10:05
 1/8 csabika1971 ***** válasza:
50%

Miért az mennyivel állat barátabb, hogy haza viszed és megeszed?

De a fotós vadászat is elterjedőben van, ahol puska helyet fényképezőgéppel kapják lencsevégre a vadakat. Vagy szerinted ez is állat kínzás? Mert hát hisz óhatatlanul megzavarják a nyugalmukat.


Ezek a dolgok hagyján. Mert ezek az állatok utána ugyan úgy tovább élhetnek mint előtte. Ezért még is jobb mintha tényleg kifognák vagy lelőnék őket.

2014. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ja, tovább élhetnek, miután horog akadt a szájukba. És ha nem pusztulnak el fertőzésbe, amit a horog okoz, vagy a stressz, vagy amikor a bőrükön sérül a nyákréteg.

Ha azért fog valaki halat, hogy megegye, azt még jobban meg tudom érteni, mintha csak úgy hobbiból teszi. Hobbiból horogra akasztani, és percekig (gyakran órákig, lásd tengeri sporthorgászat) vergődni hagyni egy állatot nem éppen állatbarát cselekedet, és akkor még szépen fogalmaztam.

2014. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a 2/2 értette a problémát. Ha egy állatot azért fogunk meg, mert a húsát meg esszük, az egy szükséges rossz. A visszaengedéses horgász messze a saját szükségletén felül kínoz halakat, ez szükségtelen rossz. Igen vannak humánus helyettesítő sportok (célbadobás horgász készséggel, koronglövészet, számítógépes szimuláció). Mivel a vadászat is szóba került, az azért szimpatikusabb, mert gondoskodnak a vadhús hasznosításáról, értékesítéséről. Így az utóbbi időben jobb a vadhús hozzáférhetősége nem vadászok részére is, és a vadászterületek tulajdonosai gondoskodnak, hogy csak a selejtes példányokat meg a túlszaporodott mennyiséget vadásszá le.
2014. okt. 10. 01:57
 4/8 anonim válasza:
51%
Ugye egyikőtök sem horgászott még?
2014. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csabika1971-nek: A biológiai világ rendje, hogy mindenki megeszi a táplálékául szolgáló egyedeket és őt meg megeszik a ragadozók (vagy mint a nótában János bácsi testét meg a kukacok eszik). Ez a növényevőkre is vonatkozik, mivel a növények is élőlények. Ezért normális a hal elfogyasztása, viszont nem normális állatkínzás, ha a halat a szájába fúródott horognál fogva, fájdalmat okozva szórakozásból "fárasztjuk", kínozzuk és aztán visszaengedjük, hogy legközelebb ismét megkínozhassuk.
2014. okt. 11. 09:14
 6/8 A kérdező kommentje:
A 4.-nek: De igen horgásztam,üdülő horgászjeggyel, de amikor a harmadik pontyot vittem haza egy hét alatt, és a feleségem azt mondta nem szeretne már több halat, akkor nem mentem ki a mólóra további halakat játszásból megsebezni,megkínozni.
2014. okt. 11. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez teljesen az....
2014. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is állatkínzás, azért kérdeztem, de sajnos ez egy komoly biznesz. Szaporodnak a szporthorgászatra, horgászversenyekre specializálódott magán horgásztavak, és nézd meg a horgászat.hu és más portálokon, mekkora összegeket kaszál az állam, és a horgász egyesületek a horgász engedélyekért, területi jegyekért, vizsgáztatásért. Magyarország összes hala rabszolgája ennek az öszeesküvésnek, amit természetvédelmi maszlaggal lepleznek.
2014. okt. 15. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!