Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Híznak-e a tengerimalacok a...

Híznak-e a tengerimalacok a fűtől???

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
2020. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem
2020. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ mennyit esznek belőle. Elég értelmetlen kérdés. Magok hízlalnak inkább.
2020. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez a normális táplálékuk, ehetik amennyi jól esik.

Épp a múlt héten voltam az egyik malacommal orvosnál, előadást tartott az etetésről is.

Nem szabad nekik zöldséget-gyümölcsöt adni a közhiedelemmel ellentétben, a szénán kívül max mindennek a levelét, pl nem répát, hanem répalevelet, satöbbi.

Meg lehet szedni gyógyfüveket, kicsit megfonnyasztani a napon, és mehet nekik.

De ami meglepett, az az volt amit a magokról mondott. Árulják ezeket a tengerimalac magkeverékeket, azt mondta, ő atokat betiltaná. Mert attól híznak el, felesleges kalória, elrágni sem tudja a magokat a négy darab fogával, átmegy rajta egyben, és feleslegesen túltölti a gyomrát.

2020. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Ja, ami még nagyon jó nekik, a búzafű. Elülteted otthon, kinő, és szüretelheted nekik :)

Legalább vegyszermentes, ellenőrzött körülmények között termett, és kutya sem pisilte le mintha valahol a szabadban szedtél volna akármit.

2020. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

4. Keress másik orvost. Répazöld teli van oxálsavval 1 szálat lehet adni csemegének de több mérgező. A többi levél sem jó. Puffasztóak. Salátát sem szabad, petrezselymet sem.

Széna, széna, széna az alaptaplálék. Mellé lucerna szénát is lehet kis mennyiségben. Magokat és tápot is lehet. De nem kitéve tálban sokat mert úgy valóvan hízlal, hanem környeztgazdagító labdacskaba tenni abból a lyukakon keresztül csak akkor hullik ki ha lökdösi. Koptatja a fogakat ezért kell néha. Idős állatnak is jo a mag mert azok könnyen lefogynak. Amit még lehet minden nap az a sárgarépa és az alma ez nem árt és heti egyszer szárazkenyeret is lehet betenni. Nem romlott penésueset hanem frisset megszárítva. Koptatja az is az első fogakat. Friss füvet csak ritkán kis mennyiségben mert ha nincs hozzászokva hasmenést kaphat tőle. Alkamanként lehet meg adni céklát, cukinit, uborkát, céklát, csöveskukoricát. Ezekből csak 1- 1 szeletet nem nagyobb mennyiséget. A szeletek hüvelyk ujjnyi vastagot jelentenek nem vagjuk apróra az ételt mert nem kopik a foguk. A malackáim 10 éves korukban halltak meg végelgyengülésben. Az utolsó évet leszamítva mikor már aggastyánok voltak soha semmi bajuk nem volt.

2020. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Kiegészítés: sütőtök, nyáritök is mehet kis mennyiségben. Mindent meg kell mosni ne legyen vegyszerrel szennyezett a víztől ne csepegjen a zöldség. Vizük is legyen.
2020. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Ja, oké, akkor lecserélem a híresen jó szakember orvosomat, mert valami anonim kommentelő a gyakorin megmondta a tutit.
2020. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
8. Le is cserélheted. Egyrészt biológus vagyok másrészt laobárallatgondozó végzettségem is van és évekig dolgoztam mackákkal. Tudományos alapokon etettem a saját malacaimat akik a malackák max 6-7 éves várható életkora helyett 10 évig éltek. Sajnos az állatorvosok nem igazán értenek hozzájuk. Velük ellentétben minden létező szakirodalmat elolvastam a témában és perui malackaktartókkal is megosztottuk a tartastechonológiai sajátságokat. Ott ugyanis élelmezési céllal tartják őket. Ami még fontos és kimaradt az a c vitamin. A malacka nem tudja előállítani. Laborban a vizükbe teszik de otthon ez nem jó legoldás. Én mozsárban összetörtem a 60 mg-os c vitamin tablettát és "megsóztam" vele a kajájukat 1 héten egyszer. Elég egy csipetnyi. Ha finnyáskodtak mert előfordul akkor a kedvenc uborkájukat "sóztam" meg vele és úgy adtam oda.
2020. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Az 1. Vajon miért lett lepontozva mikor teljesen jó írás.
2020. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!