Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elméleti kérdés: Az ember...

Elméleti kérdés: Az ember ragadozó a tengerimalac mégis megszokja, és megszelídül, nem stresszel mellettünk. Egy nagyon szelíd, barátságos, jól nevelt kutyát, ami soha nem bántaná szerintetek miért nem tudja megszokni, miért stresszel?

Figyelt kérdés
A macskát még megértem, mert nem lehet annyira megnevelni, mint a kutyát, de miért mondják, hogy egy kutyát semmilyen körülmények között nem tud megszokni.

2020. aug. 8. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak nevelés kérdése. Láttam olyat ahol a ciákkal aludt a tengerimalac. A tengerimalacot is meg kell nevelni hogy a kutya nem bánt és a kutyát is meg kell nevelni hogy ne bántsa a tengerimalacot. Meg a kutyák hajlamosak gyors mozdulatokat tenni amit nehezen bír egy tengerimalac.
2020. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Össze lehet szoktatni, akár macskával, akár kutyával, de amíg ez megtörténik az munkás. A tengerimalacnak kicsinek kell lennie és a ragadozónak nagyon szófogadónak (ne egye meg amíg nem nézel oda).

Nekünk egy kacsa esett le az udvarba (meglőttés) két 25 kilós kutya közé. A kutyák játszottak vele (a kacsa szerintem nem így élte meg), de nem tettek benne kárt, pedig jó ideig eltartott mire kimentem, hogy mi nem stimmel.

Ha a zsákmány állat már tudja, hogy ragadozóval van dolga, akkor félni fog tőle, még akkor is, ha a ragadozó nagyon szélsőségesen barátságos. Ezért kell a szoktatást egész fiatalon kezdeni

2020. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Először is, az ember nem ragadozó, hanem mindenevő. A tengerimalac pedig megszokhatja a kutya társaságát is, de szerintem nagyban befolyásolja a sikert a tengerimalac és a kutya temperamentuma is. Nekünk törpenyulaink vannak - meg macskáink,meg egy kutyánk. Az egyik nyuszi félős, a másik egyáltalán nem. A macskákat hamar megszokták, a kutyát közvetlenül oda nem engedem, de a kutyán látszik, hogy inkább csak érdekli őt az ugrabugráló szőrgombóc,de nem próbálja levadászni. De van kutya, ami már eleve acsarkodva futna oda - na az ilyet a büdös életben nem neveled meg annyira, hogy biztonsággal oda lehessen engedni. Náluk ez nem tudatos, hanem ösztönös. Valamelyest tudnak uralkodni rajta a neveltetésükből adódóan, de rizikóztatni nem érdemes. Hogy a malacka mind stresszel meg te látod. Nálunk a kutya távolabbi jelenlétéhez az ijedős nyuszi is hozzászokott. A macskákat meg már kifejezetten szeretik.
2020. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert az embert nem ragadozóként fogja fel,főleg azért,mert nem is az!
2020. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A zsákmányállatok az embertől is félnek. Persze amikkel már újszülött kora óta ember foglalkozik azok megszelídülnek.

Tudom, hogy az ember mindenevő, de mégis vadászunk, állatot ölünk, mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán. Így gondoltam, hogy ragadozók vagyunk.

2020. aug. 8. 21:09
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Ajánlom a Predators-című filmet!

Antal Nimród rendezte!

2020. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem az a fő veszéje a kutya-malac együt tartásnak hogy a kutya stresszeli.a kutya húsevő,ragadozó,a malacnak végzetes kórokozókat adhat át. SZIGORÚAN TILOS!!! tengerimalacot barmilyen más állattal együtt tartani.malacnak malac a társa.
2020. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nem úgy gondoltam, hogy együtt tartani, csak ha a malacok ki vannak engedve, akkor a kutyával lehetnek-e egy légtérben.

Egyébként azért merült fel bennem a kérdés, mert rengetegen mondják azt, hogy nem szabad a kutyát a tengerimalacok közelébe engedni, de mégis láttam neves tenyésztőnél olyat, hogy a kutyáit beengedte az épületbe, ahol a malacai laknak.

2020. aug. 9. 22:29
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy légtérbe se szabad rakni malacot kutyaval. Az a "tenyésztő" aki a malacaihoz kutyat enged,nem tenyészhő hanem szaporító. Jó tenyésztő kb 3db van az országban
2020. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A Csoda Poca tenyészetnél láttam videóban, hogy a tenyésztő után ment be a kutya is az épületbe, bár lehet, hogy akkor még csak nyulaik voltak.
2020. aug. 9. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!