Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok kisállat kereske...

Tapasztalatok kisállat kereskedéses tengerimalackákkal?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 11:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%

Négy tengerimalacunk volt kisállatkereskedésből, szerencsére egyikkel sem volt semmi probléma. Egészségesek voltak, sokáig éltek.

Az egyik malacka volt tele sebbel, amikor megvettük, valószínűleg a többiek bánthatták. Nem volt más gond. :)

2020. szept. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy jártam, hogy hímet akartam erre az eladó egy vemhes nőstényt sózott rám, persze ez csak akkor derült ki amikor megszült...

Szóval ennyire értenek hozzá, arról meg már ne is beszéljünk, hogy valószínűleg beltenyészet volt.

2020. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy a kereskedők nem tenyésztőtől veszik, hanem az otthoni szaporulatot vásárolják fel. Ugyan ilyenek a 2-3000 forintos, vásárban, piacon, interneten árult malacok is. Ők is szaporítóknál születnek.

Egy szaporító összeereszt két random állatot, aztán lesz, ami lesz, főleg azoknál, akik kereskedésbe adják, hiszen onnantól kezdve, már nem tudják követni a sorsát. Tudatosan adják kereskedésben, vagyis nem is érdekli őket, hogy milyen állatkínzóhoz kerül, ahogy a kereskedőket sem.

Egy tenyésztő figyel arra, hogy csak egészséges állatokat pároztasson, amiről állatorvosi szűrésekkel bizonyosodik meg. Ők SOSEM adják kereskedésbe az állataikat, mert az a céljuk, hogy minél jobb gazdához kerüljenek, és egész életükön keresztül segítik a gazdát tanácsokkal. A tenyésztők tanulnak genetikát, megismerik a fajt, amit tenyésztenek, míg a szaporítók (99,9%-a), csak összerak két állatot nuku tudással.

Magyarul a kereskedéses tengerimalacok, mind szaporítóktól származnak, akiket nem érdekel az állat sorsa, és többségük, csak a pénzt látja benne. Összességében a kereskedéses malacok ki tudja milyen betegségeket örököltek, vagy miket okoztak neki. Az általam ismert kereskedéses malacok mind csontsoványra fogyva, esetleg betegen kerültek a gazdájukhoz.

Persze azt mondod, hogy veled ilyen úgy sem történik meg. Lehet, hogy igazad lesz, de ha veszel tengerimalacot, akkor növeled a keresletet, és ahol van kereslet, ott van kínálat is. Mivel a kereskedésekben nem választják szét nemek szerint, még a rokonokat sem, ezért azoknak nagy eséllyel születnek belterjes beteg kölykök, amik aztán visszakerülnek a kereskedésbe. A többi kereskedéses malac, pedig már a beteges, belterjes tengerimalacok leszármazottja. Neked megéri, hogy legyen egy egészséges tengerimalacod, de több ezer betegségben szenvedjen, mert te növeled a keresletet? Ráadásul a kereskedésekben nem is értenek az állatokhoz. Lehet, hogy szakértőnek tűnnek, de valójában mosolyogva osztják a hülyeségeket. Vagy azért, mert nem értenek hozzá, és azt akarják mondani, amit a gazda hallani akar, vagy azért, mert ki van nekik adva, hogy azt mondják, amit a vevő hallani akar, mert úgy lehet minél több állatot eladni.

Próbáld ki. Menj be egy kereskedésben, és mond azt, hogy kutyakaját akarsz venni a tengerimalacoknak. Elfogják neked adni, hiszen csak a pénz érdekli őket.

Szóval vagy tenyésztőtől vegyél, vagy ha arra nincs pénzed, akkor a malacmentéstől fogadj örökbe. Hiszen a kereskedéses malacoknál nagy eséllyel többet fizetsz az állatorvos miatt, mint egy tenyésztősnél egész életében.

2020. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként kaptam egyszer onnan. Nem volt velünk max. Pár hónapot, atkás is volt, mikor elhoztuk. Szerintem inkább vahy mentőtöl, vagy olyantól hozz, aki tenyészti őket.
2020. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm, hogy írtatok, igazából tudom ezeket a szaporító-tenyésztő dologról, eszembe nem jutott volna ilyen helyről malackát venni. Csak hát az a helyzet, hogy 4 tenyésztő sem ad nekünk malackát, ezért szerettem volna minél több tapasztalatot látni, hogy mennyire esélyes, hogy beteg lesz vagy idegrendszeri agresszív, illetve hogyan lehetne ezt valahogy elkerülni. Mert az van, hogy van két cicánk. De. A probléma ott kezdődik, hogy én allergiás vagyok a cicaszőrre(más állatra nem, csináltunk tesztet), ezért az én szobámba egyáltalán nem jöhetnek be a cicák és mivel a malackáért is én nyavalygok, ezért ők meg kizárólag nálam lennének. De mindegyik szerint ez veszélyes, biztos nem tudnánk vigyázni stb. Akármivel álltunk elő(plusz biztonsági zár meg vennénk ilyen kifutó rácsot, amit fölé tennénk a ketrecnek, hogy véletlenül se férjenek hozzá), de nem. Szóval nem értem miért ennyire ilyenek, nyilván vigyáznánk, hisz szeretnénk, nem macskakajának vennénk. Aztán ma benéztünk egy ilyen kereskedésbe, voltak ott malackák és nagyon elgondolkodtam.
2020. szept. 18. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem azért nem adják el a malacot nektek, mert tudják, hogy a tengerimalacot zsákmányállatként erősen stresszeli egy ragadozó jelenléte, még ha közvetlenül nem is találkoznak, hiszen érzi a szagát, hallja a hangjait, ráadásul nem tudnak 100%-a megbizonyosodni arról, hogy még véletlenül sem jut be a macska, és a stressz gyengíti az immunrendszert, betegségeket okoz. A tenyésztő nem azért nem ad állatot, mert téged akar szívatni, hanem azért, mert úgy gondolja, hogy nem tudsz nekik megfelelő körülményeket biztosítani. Ha csak egy nem ad el nektek, akkor lehet, hogy ő támaszt túl nagy feltételeket, de ha már négy nem akar, akkor nálatok van valami gond. A kereskedéses malacoknak is ugyanolyan tartási körülmények kellenek, és ők is ugyanúgy zsákmányállatok, ezért érdemes átgondolni, hogy biztos meg tudod-e neki teremteni a megfelelő körülményeket.

Egyébként a tenyésztőnek, csak a macskák nem tetszettek, vagy más kifogást is talált?

2020. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőmnek 1 év után a semmiből lett epilepsziás...el is pusztult szegény pára. Osztálytársamnak meg atkás,sebes fülű volt. És sok helyen sajnos tényleg nem tudják megmondani a nemüket:<
2020. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én meg tudom mondani a nemét.

A macskák és semmilyen cuccuk sem volt soha az én szobámban, 1x sem, ha meg tudtam oldani, hogy még véletlenül se szaladjanak be, akkor majd biztosan a malackára nem tudok vigyázni, amit persze ő sem fog érezni, hogy biztonságban van. Fajtamentés sem ad macskák mellé, főleg nem egy 13 éves kezébe.

Minden mással elégedett volt a kérdezz-felelekben, csak, hogy macska. Érdekes, másnál még találkoznak is a cicák a malackákkal, minimum ketrecen kívül, mégis megvannak, egészségesek, boldogok, mert érzik, hogy a gazdi vigyáz rájuk. Oké, hogy ösztön, de mégiscsak háziasított, gazdától függő kisállatok.

De most azért nem lehet nekem kisállatom, mert anno a tesómnak akkor is kellett, miközben én allergiás vagyok? Tökre szeretem az állatokat, 3 éve nézem hogyan szeretgeti, gondozza őket a család én meg a közelükbe sem mehetek, végre megengedték hogy nekem is lehessen saját jószágom, akiről meg én gondoskodhatok, erre nem ad senki, mert kvázi felelőtlennek titulálnak ismeretlenül. 😭😭😭

2020. szept. 18. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
7es vagyok. Figyelj mindenképp csak tengerimalacok jöhetnek szóba? 13 évesen én amúgy se ajánlanék állatot úgy hogy egyedül csak te akarod(tapasztalat) szerintem várj még ezzel(nem rosszindulatból beszélek csak segíteni akarok).
2020. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem jöhet szóba más állat?

Sajnos el kell fogadni, hogy a tengerimalacoknak nem fog jót tenni pszichésen az, hogy ott egy ragadozóval egy fedél alatt kell élniük.

Sajnálom a helyzeted, hogy tesódnak lehet, neked nem, mert allergiás vagy, és más állatot is szeretnél, de a jelenlegi helyzet nem lesz jó egy pár malacnak.

2020. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!