Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A anya törpehörcsögöm bántja...

Myrtil-Sol kérdése:

A anya törpehörcsögöm bántja a kicsinyeit, miért csinálja?

Figyelt kérdés

Ez a második alma. Kb 5 naposak voltak, hárman. Egész eddig nagyon szerető anyuka volt. Majd tegnap megzakkant, felvitte őket a csőbe, ott csápoltak csórik csupaszon. Nem akartuk piszkálni őket. Pár órán belül vitt fel nekik almot, és berendezte őket rendesen. Ha közel mentünk és rájük néztünk (átlátszó cső), akkor zizegett.

Egy óra múlva rájuk néztünk, a babák megint lent voltak a házban. Fél órával később kettő baba a csőben feküdt. Gyanúsan mozdulatlanul. Megnéztem őket, mert nagyon aggódtam. Nem éltek. Harapások borították őket. A harmadikat épp cipelni próbálta fel, összevissza rángatta. Felcipelte a csőbe, aztán ott hagyta. Itt már közbeavatkoztunk, leszereltük a csövet, a babát visszatettük a házba. Erre az anyuka össze-vissza rángatta a ketrecben, még a futókerékbe is, úgy kerekezett, hogy a szájában volt. Leszereltük az emelet létráját, hogy oda se vihesse fel. Dobálta a ketrecben tovább, és tombolt, letette, percekig rohant minden felé, házba be, házból ki, rácson fel, kerékbe be, ki, és így tovább. Egy percre se állt meg kb másfél órája.

Közben kivettük a babát, hogy ne tudja bántani, raktunk almot a hordozójukba egy meleg sapkába, és beletettem a kicsit, hogy ne fázzon. Viszont még túl pici, nem fogja túlélni az anyja nélkül, de ha visszatesszük, akkor bántja. Az anya fehérjét is kap minden nap, tejföl és sajt formájában, szóval nem tudom, mit tehetnénk.



#hörcsög #anya #Kicsi hörcsög
2020. szept. 25. 03:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
11: igen, csak nem mindegy, hogy azért életképtelenek, mert betegek, vagy mert nem ideális körülmények között élnek. Bár gondolom itt a kettő együtt van, ha már beltenyészet alakult ki.
2020. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
23%
A rágcsálók hajlamosak akár meg is enni az almot, ha az túl kicsi, vagy betegesnek látszik. Próbáld meg nem emberi mércével megközelíteni a dolgot. Ez egy ilyen dolog, megakadályozni nem tudod, tekintsd úgy, mintha elvetélt volna a vemhesség.
2020. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem többet ne szaporíts
2020. okt. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!