Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek lehet alomként...

Hörcsögnek lehet alomként fürdőszoba szőnyeget használni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És azt két naponta mosni fogod vagy mi?

Sokkal egyszerűbb az alom pucolása, plusz szerintem a szőnyeg baromi büdös lesz.

2020. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem tiszta és nem tud benne fúrkálni

Mielőtt magadhoz veszel egy hörcsögöt, alaposan olvasd át ezt az oldalt


[link]


"A megfelelő alom elengedhetetlen tartozéka a hörcsöglaknak. Nem csak a nedvesség és szagok megkötéséhez szükséges, de melegen tartja kedvencünket, kényelmet és ásólehetőséget biztosít, ami nem csak hogy jó elfoglaltság, de hozzájárul a természetes közeg kialakításához: hörcsögünk kiélheti ásásra ösztönző vágyait."


"Mivel a hörcsög természetes körülmények között föld alatti járatokban éli életét, az ásás a vérében van. Közérzete akkor válik csak igazán jóvá, ha ez iránti igényeit kielégítheti. Az alomréteg javasolt vastagsága törpehörcsögök esetében minimum 10, aranyhörcsögöknél minimum 15 cm. Ennél kevesebb forgácsban maradandó járatokat ásni nem tudnak. A berni egyetem állatvédelmi kara tanulmányt végzett a forgács mennyiségével kapcsolatban, melyből következtetve az általuk javasolt minimális forgácsréteg 30 cm vastag. Az almot célszerű szénával keverni, ez segít az alagutak rögzítésében. Egy nagy maréknyi szénát önmagában is célszerű elhelyezni hörcsögünk lakhelyén, mert kitűnő fogkoptató és fészekanyag. A jó minőségű széna szellősen csomagolt, zöld színű, kellemes növény illatú, és nem túl poros."

2020. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem jó, használj forgácsot!
2020. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben akkor forgács.

Csak mivel láttam valakinél így aztán meg kérdeztem, hogy szabad-e. De nem, akkor maradunk a forgácsnál. 🤗

2020. okt. 5. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinel lattad? Talan szolni kene neki, hogy ez nem oke... vagy nem ertem. Ha peldaul csak annyira hasznalja a szonyeget, amig mondjuk kiengedi, es azon futkarozik, az oke. De nem tudom elkepzelni, hogy a forgacsot hogyan lehet szonyeggel kivaltani.
2020. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom már azt hiszem Pinterest-en láttam.
2020. okt. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!