Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ketrecben tartsak nyulat?

Milyen ketrecben tartsak nyulat?

Figyelt kérdés
Lesz néhány nyulunk és nem tudom milyen ketrecben érdemes tartani őket. Kültéri nyúlházuk lesz, én 2 emeletesen gondolkodtam. Lehet, hogy lesz pároztatás is és ezért tartáshoz, pároztatáshoz, ha születnek, kisnyuszik felneveléséhez szükséges kellene. Mérettel, típussal és néhany tippel sokat segítenétek!
2020. okt. 12. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Törpe vagy házi? Egy törpének (𝐍𝐀𝐆𝐘𝐎𝐍) minimum 120cm*60cm alapterületű ketrec kell, ennél csak nagyobb legyen. Azt szokták mondani, hogy túl nagy ketrec nem létezik, de az ideális alapterület legalább 2m^2, egyedenként (a szopós kicsiket nem szokták külön egyedekként számolni, de természetesen nekik, is kell hely, mert 3 hetes koruktól rakéta módjára szaladgálnak, és 6 hetes az ideális leválasztási kor). A házinyúlnak ennél valamivel nagyobbat érdemes szerezni.

A pároztatáshoz... Érdemes tudni, hogy minden fialás kockázatos, és a nyulaknak is vannak öröklődő betegségeik. Lehet, hogy a betegség a szülőn meg sem jelenik, és a kölykön sem biztos, hogy látszik kiskorán. Viszont amelyik kölyök örökli a betegséget az nagy eséllyel egész életén át szenvedni fog. Gyakori öröklött betegség például az immunrendszer gyengesége, ami abban mutatkozik meg, hogy a nyúl sokkal betegesebb, és az ilyen nyulak gazdái rendszeresen járnak (és persze fizetniük is kell a kezelések, vizsgálatok után) az állatorvoshoz. Egy szakember (tenyésztő), a genetikai betegségekre szűri az állatait, hogy a lehető legkisebb esélye legyen annak, hogy az utód bármilyen betegséget örököl, de ez neked túl drága lenne. Tudom, hogy nem tenyésztőtől lesznek a nyulaid, mert ők ivartalanítási kötelezettséggel adják ki őket.

Egy szóval csak azért, mert cukik a kisnyulak nem pároztatunk, mert nagyobb kárt okozunk, mint amennyi hasznot szerzünk.

2020. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 Vagyok:

Én személy szerint azt ajánlom, hogy a ketrec ne emeletes legyen, hanem az alapterülete legyen nagy, mivel a nyúl nem a magasban mászik, hanem a földön közlekedik. Ettől függetlenül, természetesen lehet benne alacsonyabban emelet (ahova rámpa nélkül is fel tud menni, és a háztetőre is felugrálhat. Főleg ha nem fogadod meg a tanácsaimat a kisnyulakkal kapcsolatban, mert ők a falnak képesek neki rohanni, gondolj bele milyen baleset éri őket, ha az emeletes ketrecben rohangálnak ugyanígy).

2020. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Házi nyúl. A pároztatásban még nem vagyunk biztosak! Szerintem olyan 2-3 nyúl lesz, max 5. Érdemes őket összeengedni? Úgy értem, hogy nem fogják egymást szétszedni?
2020. okt. 12. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 ha ivarosak akkor szétkapják egymást, nagyon területvédő állatok.

Ivartalanul viszont megvannak szépen egymás mellett ha össze vannak szoktatva.

2020. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!