Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 290*60*50-es ketrecben hány...

290*60*50-es ketrecben hány db tengerimalac tartható? Plusz napi 1 óra szabadon kb 40 négyzetméteren.

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
2-4 darab
2020. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi 5-öt szeretnénk. 1 fiút(apuka), 1 lányt(anyuka) először és szeretnénk kicsiket, amikből 3 lány "gyermeket" megtartanánk, a többieket elajándékoznánk, aztán a végén apu menne ivartalanításra, ha megvan a kis malaccsaládunk. Hülye ötlet? De olyan szép lenne😍
2020. szept. 22. 14:20
 3/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
72%

“Hülye ötlet?”


Inkább felelőtlen. Persze, aranyos lenne de van pár buktató:

-benne van a pakliban ,hogy anyuka nem éli túl a szülést

-amennyire tudom tengerimalacoknál viszonylag gyakori a halva születés (nem mindegyik utód születik élve)

-ha anyukában bennemarad egy-két kismalac az elég nagy baj (főleg ha azok halottak), egzotikumokra specializálódott állatorvos közbeavatkozása szükséges

-nem tudhatod ,hogy hány és milyen malac születik

-na anyuka-apuka egy helyről származik és véletlen pont testvérek akkor a vérfertőzés miatt nagyobb esélyel születnek beteges malacok

-a tengerimalacokat nem szokás ivartalanítani mert náluk ez kockázatos (ebben nem vagyok biztos, inkább egy egzós állatorvossal beszéld meg)


Összességében aranyos ötlet de elég rizikós tud lenni. Jobb ötlet lenne örökbefogadni (akár mentésből akár magánembertől) “malaccsaládot”.

2020. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: semmi gond a tengerik ivartalanításával, rutinműtét egy egzotikus állatorvos számára.

Szerintem 5 malacnak ez a hely szűkös lenne. Gondolj bele, eleve kell annyi házikó, búvóhely, ahány malacod van. Ez eleve egy csomó helyet elvesz.

Az ötleted nekem azért nem tetszik, mert elég sok malac sínylődik rossz körülmények között, vagy vár örökbefogadásra... én inkább onnan válogatnék. Attól, hogy szülő-utód, még nem biztos, hogy ki fognak jönni egymással, ha emiatt szeretnéd így.

Ha mindenképpen azt szeretném, hogy nálam szülessenek malacok, én inkább egy vemhes vagy kölykös malacot fogadnék be, mert azokkal már úgyis kell valamit kezdeni, és akkor nem "gyártottam" őket, hanem megoldottam a fennálló helyzetet.

2020. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak 2 lesz, 2 lány.
2020. szept. 22. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Kezdd két lánnyal, és ha úgy látod, később befogadhatsz melléjük még egy lányt vagy ivartalan fiút.


Szaporításba viszont ne kezdj. A malacaidra nézve nagyon kockázatos, mert ahogy feljebb is írták, náluk gyakori, hogy valamelyik állat halálával végződik, vagy beteg kicsik születnek. És így is rengeteg gazdára váró örökbe fogadható malac van, ezért kevés eséllyel találnál nekik megbízható gazdát. Még akkor sem kellenek, ha fiatalok, mert sajnos sokan szaporítanak.


Először próbáld ki két állattal, és inkább kevesebbet tarts, de nekik adj meg mindent. Egy három méter hosszú ketrec szép nagy hely, de ha túl zsúfolt, akkor elveszíti az előnyét.

2020. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez a legnagyobb, amit találtam és tudomásom szerint a tengerimalacok 5-6 fős kolóniában szoktak/szeretnek élni, egy hím vezetővel.
2020. szept. 22. 15:43
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Csak ez nem a természetben van,és a hímeket ivartalanítani kéne!
2020. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Kérlek ne szaporíts. Keress egy tenyésztőt ő majd rendesen informál. Először szerintem is kezdj mondjuk 2 nősténnyel aztán ha boldogulsz akkor esetleg melléjük ivartalan hím,meg mégegy nőstény. Sok sikert és jól gondold át!
2020. szept. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a csatornákat ajánlom:Little Adventures, Audrey Michele
2021. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!