Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan vehetek törpenyulat?

Honnan vehetek törpenyulat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Törpenyuszit szeretnék tartani, mert annyira cukik ahogy mennek a gazdi után, hogy megőrülök *.*

21 éves férfi vagyok, tehát felelős gazdi lennék, mert tudom, hogy sokáig élnek.

Azt mondják alapítványtól kell venni elvileg ingyen, kellene picit több infó 😊



2020. okt. 16. 18:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát mivel budapest, ezért marad a Sándorfalva :)
2020. okt. 17. 00:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly jelentkező vagy, a Nyúlmentés akár a szállításban is tud segíteni. Nekem örökbefogadott és tenyésztőtől vásárolt állataim is vannak, és az örökbefogadást tudom ajánlani. A Nyúlmentés közvetít is örökbefogadható nyuszikat, közvetlenül a gazditól, így lehetséges, hogy a közeledben is találsz.


Mielőtt befogadsz egy nyulat, alaposan nézz utána mivel jár, mert nagyon megkeseríthetitek egymás életét, ha nem tudod, mire vállalkozol. A lakást nyuszibiztossá kell tenned. A ketrec csak arra való, hogy szükség esetén el tudd zárni, esetleg éjjel vagy ha nem vagy otthon. Egyébként szabadon kell tartani, hiszen nagy a mozgásigényük. Teljesen szobatiszták sosem lesznek, és néha a kanapén/ágyon/szőnyegen jön rájuk a pisilési kényszer. A lakásod tele lesz szénával, éjjel hangos, naponta kell takarítani az almot, stb. Nem beszélve az állatorvosi költségekről. Évente oltást kell kapnia, és mivel nagyon érzékeny a szervezetük, egy egzotikus állatorvosi számlára is mindig felkészültnek kell lenned.


Az, hogy azért szeretnél mert cukik, számomra nem meggyőző. A korod sem jelent semmit, hiszen rengeteg 20-40-60 éves él szörnyű állattartási kultúrával. Tényleg gondold át ezeket, mielőtt 8-10 évre magad mellé veszel egy állatot.

2020. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ez a felelősség dolog, a kutyára is ugyanúgy kell figyelni.. Kutyám is volt 2, az egyik úgy pusztult el, hogy már nagyon öreg volt.

Sajnos most 2 szintes lakásban vagyunk, ahol nincs nagy elkerített udvar a kutyának, ezért gondoltam valami kisebb helyigényű állatkára. A vadászgörényt néztem még, csak ahogy mondták az büdi.

2020. okt. 17. 09:45
 14/22 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább macska.
2020. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Vadágörény? 0-24 társaságot igényel, olyan, mintha gyereked lenne. A nyúl sokkal macerásabb, mint egy kutya. Mint írják, nem lesz szobatiszta soha, kell neki fajtársi társaság (a kutyának is, persze, ezért kell sétáltatni, de ha azt megkapja, nem kell, hogy otthon is legyen fajtárs, ellenben a nyúl igényli), egzotikus állatorvos nem terem minden bokorban (Sándorfalván hiába viszed orvoshoz, jó eséllyel kinyírja), az külön szakirány az egyetemen (minta belgyógyászhoz vinnéd a feleséged szülni...gondolom inkább egy szülészhez vinnéd), és sokkal hajlamosabb a betegségekre is.
2020. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel senkinek se legyen nyula mert felesleges pénzkidobás..
2020. okt. 17. 10:56
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A nyúlmentés Facebook oldalán tényleg szoktak közvetíteni. Ez azt jelenti, hogy nem a nyúlmentésnél van, hanem mondjuk Csongrád megyéből kérnek segítséget a nyúl örökbeadásához. Én például pár hónapja Sándorfalváról kértem a segítségüket egy utcáról mentett nyuszihoz, és nagyon gyorsan reagáltak egyből segítettek. A megyében is talált a nyuszi gazdira, és nem bántam meg. A mai napig tartjuk a gazdival a kapcsolatot, és a nyuszi nagyon jól van.

#16 Nekem most is 2 nyuszim van, de előttük is volt már nyulam. A mentetten kívűl mindegyik szobatiszta volt, és a mostaniak is azok.

Szegeden is van 3 egzotikus állatorvos (Bár nem a tudásukról híresek), de ha nagyon sürgős nekik is megvan az egzotikus szakvizsgájuk. Egyéb esetben Budapestre kell vinni. Én egyszer jártam Szegedi állatorvosnál, amikor az egyik nyuszim már csak az oldalán fekve rángatózott, és nem volt 2 órám felrohanni Pestre. A nyuszi köszöni azóta is jól van. Egyébként minden esetben Pestre viszem.

Viszont a nyuszik alapvetően zsákmányállatok. Ha csak azért veszed, hogy téged kövessen, akkor inkább ne vigyél haza (főleg a mentett nyuszik nem követnek, de nekik ki tudja milyen múltjuk volt. Az enyém sem követett).


Vadászgörényt sosem tartottam, viszont találkoztam már nem egyel. Maga a szőre büdös, ezért nem kell egész nap az arcodon tartani, de ha rendesen van takarítva, nem a szagától fogsz megfulladni. Viszont ők valódi szabadulóművészek (ahogy egyes nyulak is), és mindig megfelelően kell zárni a ketrecet.

2020. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyen nyúla senkinek, aki nem képes azokat a feltételeket biztosítani neki, amiket itt írunk. De ne legyen hörcsöge, vadágörénye, kutyája, gyereke sem. Ha vállalsz egy kicsi, védtelen életet, akkor felelősséggel tartozol érte. Ha ezeket nem tudod vállalni, akkor így van, inkább ne legyen. A nyúlmentésnél nem véletlenül van annyira magára maradt kis védtelen.
2020. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó szerintem ez alap
2020. okt. 17. 11:31
 20/22 anonim ***** válasza:
20-as mégse hallgatsz az itteni válaszokra.
2020. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!