Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Több százezer egy tengerimalacra?

Több százezer egy tengerimalacra?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 éves tengerimalac, aki nyár óta nem eszik. Több egzotikus orvosnál volt, egyik sem tudta megcsinálni a fogát úgy, hogy egyen is. Naponta minimum 2 órát etetjük, felemészti az életünket.


Ma reggel voltunk egy új orvosnál, aki elméletileg a legjobb állat fogorvos, 57ezret kért el, elkezdtem bőgni amikor kiléptem az ajtón...ez most teljesen elvette az életkedvemet, ez diákként a fél havi fizetésem volt így ma reggel, másfél óráért. Ami még hagyján, de március óta vannak nálunk a malacok, és most léptünk át a 200ezerbe.

Ma reggel azt mondta a doktornéni, hogy valószínűleg kordában tartható, de folymatosan vissza kell majd járni csiszolásra, és bármennyire is szeretem a malacot, még egyszer nem fogok tudni ennyit kiadni érte, ez már így is egy használt autó ára. (Bevallom, azért nem akartam kutyát vagy macskát, mert túl költségesnek tartottam őket. Hát, elb*sztam.)


Tudom, egy szemétállat vagyok, de 22 évesen nem terveztem lenullázni egy tengerimalac miatt az évek óta értintetlen takarékszámlámat...nagyon fáj, majd meghaltam, hogy legyen iskola mellett spórolt pénzem...


2020. okt. 19. 18:56
 1/6 anonim válasza:
73%

Véleményem:

Ha elaltatjátok,akkor az a legjobb..

Jobban jár a malacka is ha nem szedved..Fáj leírni ezt is-..

2020. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget a Tengerimalac Védő Egyesülettől! Megtalálod őket a Facebookon is, vagy tudsz írni nekik a honlapjukon is. Teljesen érthető a helyzeted, de ha már ennyit tettél a malacért, gondolom nem szeretnéd, hogy meghaljon. Ők sok beteg, fogproblémás malacot láttak már, így tudni fogják, hogy mennyire tud ezzel jól együtt élni. Talán segíteni is tudnak örökbeadni, vagy támogatni az állatorvosi költséggekkel. Egy próbát mindenképpen tegyél náluk.


Egyébként nagyon becsülendő, hogy ennyit teszel egy kisállatért.

2020. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbálj meg segítséget kérni a malacvédőktől, mikor az ember belevág egy tengerimalacba nyilván nem ekkora költségekre számít, hátha tudnak segíteni valahogy, ha máshogy nem, akár új gazdit találni neki aki tudja vállalni ezeket a költségeket.
2020. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hallod meddig el a tengerimalac?

Mostmar felelosseget vallaltal erte ne legyel paraszt

2020. nov. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár több, mint 8 évig is élhet. Akkor lenne paraszt, ha hagyná szenvedni, vagy egyszerűen kidobná. Ehelyett próbálja úgy megoldani a helyzetet, hogy a malacnak is jó legyen.
2020. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én malacom fogtúlnövésénél az orvos azt mondta, hogy ne kínozzuk, a fogtúlnövés általában egy más problémára utal, elaltathatja, lereszelgetheti, de nem valószínű, hogy ezzel véglegesen megoldódik.

Én bíztam az orvosban és szegénykémet elengedtem.

2020. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!