Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől pusztulhattak el a...

Mitől pusztulhattak el a kisnyuszik?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tenyésztőtől mini nyuszit, két hétre rá minden előjel nélkül elpusztult. 7 hetesen hoztuk el. Rá egy hónapra megvettük a második nyuszit.6hetesen. Szintén tenyésztőtől. Egy hétre rá ő is elpusztult, annyi furcsaság volt benne,hogy előző este kivételesen túlságosan nyugis volt, hagyta magát simogatni pocakján is,elnyúlt a kezemben.közös dolog egyedül az a széna volt,amit a ketrec mellé küldtek ajándékba.Első nyuszi kevés szénát evett, kb 2hétig bírta.Második sokat evett belőle,1 hétig..Semmi előjel egyiknél se. Második nyuszi még élt mikor hazajöttünk,de oldalára feküdt, majd egyre húzta hátra a fejét..lábával rugkapált ,rángatózott néha, amúgy csak a hasáról tudtam,h még él,mert pihegett..kb 10 percig görcsös rángásokkal..állatorvost hívtam,mondta,h ez a vége, nem érek már be vele időben. Talán annyi,h a nozija felett látványosan nedves volt a szőre. Előző nyuszit nem vizslattam ennyire,mert reggelre halt meg.Egyébként mindenre figyeltem, szerettek minket a nyuszik, tényleg semmi előjel.Már az első nyuszi halála is nyomasztott,h ugyan miért?!..na de,h két nyuszi haljon meg nálunk 1-2 hét leforgása alatt...

#halál #nyúl #kicsi #Miért pusztult el?
2020. nov. 3. 20:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fél évig néztem utána a nyusziknak,h mit-hogy..,hogy ne legyen semmi baj..úgy érzem ,h mindenre odafigyeltem. Első után is lelkifurcim volt..na de most... 😭
2020. nov. 3. 20:44
 2/12 anonim válasza:
0%
Uu nekünk volt egy csomó nyuszink és van valami olyan szúnyogcsipessel terjedő betegség amit ha elkapnak és nincs kezelve akkor belehalnak. Nekünk is így pusztultak el(nyugodjanak békében szegenykek). Hát nem tudom hogy mennyi szúnyog van ilyenkor,de ennyi informácioval tudok szolgálni. Ez ellen a betegség ellen amúgy van oltás,de nem tudom a nevét. Ha egy szülőtől volt a két nyuszi, lehet valami örökölt,vagy ilyen veleszületett betegsége volt,de nem igazán tudom elképzelni ezt. Remélem azért tudtam valamennyit segíteni
2020. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy tenyésztőtől vetted őket, és nem csak annak adta ki magát az illető? Nem azt mondom, hogy nem vagy tájékozott, és körültekintő, de túl sok a csaló. Szerintem kérd el a tenyésztőtől az egészségügyi szűréseit, ha még nem tetted.

Ez sok minden lehet. Fertőzés, vagy akár a közös széna hatása is, ha valami belekeveredett. Akár félrenyelés, bár nagyon kicsi az esélye, annak félrenyel, hogy mind a kettő annak még kisebb, de nem lehetetlen.

Esetleg nem jártak kint, hogy valamit megrágjanak, ami nem tesz nekik jót?

Egy boncoltatást érdemes lenne elvégeztetni, ha még nem temettétek el legalább a második nyuszit, de gondolom már késő. Abból megtudnák mondani, hogy mi történhetett.


Azért sajnálom, hogy így történt. Amikor fiatal voltam, nekem napra pontosan egyszerre pusztult el két három hónapos nyuszim. Nagyon figyeltem, hogy ne legyen semmi bajuk, ne juthassanak semmi olyanhoz, ami problémát okozhat, de sajnos egyik reggelre mind a ketten ott feküdtek. Este még tökéletesen néztek ki, játszottak, szaladgáltak, ettek, ittak, pisiltak, kakiltak, nem láttam semmi rendellenességet, dehát. Még csak egy ketrecben sem voltak, mert kiderült róluk, hogy különböző neműek, és az ivartalanításra vártunk. Akkor még a boncolás nekem sem jutott eszembe, így eltemettem őket.

2020. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Boncolással lehet megállapítani. Így neten keresztül nem.
2020. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi:) nem értek hozzájuk, tudom..hiába olvastam utána ennyit.Csalódás volt ez is,h azt hittem,h utána jártam mindennek és semmit nem láttam rajtuk. Weboldaluk van a tenyésztőknek..., De benne van a pakliban. Csak így,h mindkettő ilyen hamar elpusztult,nem tudok arra gondolni,h az ő "hibájuk". Egészségügyi szűrésről egyik tenyésztő se beszélt, nem is olvastam ilyenről ,h bármelyik úgy adná a 6-7hetes nyuszkót,h orvos is látta. 🙄 Bármilyen betegségről olvastam...volt vmi tünete...eltemettük egyből. Nem lesz több nyuszi..én is olvastam,h csk boncolással lehet megállapítani,csk arra voltam kíváncsi,h esetleg lehetett e a széna a ludas?! Ezt,h előző este olyan engedékeny volt,h hasát is simogathattam (én akkor örültem neki,mert ugy olvastam,h a bizalom jele) , úgy fordíthattam a kezembe, ahogy szerettem volna,mert hagyta..azthittem,h ennyire megszokott minket.

Másik kérdésem,h ezt és,h a nedves orrkörnyéket valaki tudta volna,h betegsegre utal , esetleg tudja e,h milyenre?!

Pocakja nem volt nagy,nem volt kemény. Nem volt hasmenés,se semmi fura.

Illetve van e olyan betegség,ami elvisz ennyi idős nyuszikat tünet nélkül? Nem találtam neten... (Pocakja se lett megnyomva. )

Előző válaszokat köszönöm :)

2020. nov. 4. 03:41
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha nedves volt az orra az már egy tünet abból ellehet indulni . Egyébként ha nem kaptál törzskönyvet a nyuszihoz akkor nem tenyésztőtől hoztad el . Lépj a törpenyuszisok facebook csoportba és kérj ott segítséget hol lehet megbízható helyen vásárolni nyuszit . Mondjuk én inkább örökbefogadást ajánlom az Első nyúlmentő alapítványtól onnan nem fognak neked beteg nyuszit odaadni.
2020. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, már az is tünet, ha hirtelen sokkal engedékenyebb lesz a nyuszi. Zsákmányállat lévén az utolsó pillanatig rejtegeti a betegségét, mert ösztönösen tudja, hogy a ragadozó a leggyengébb egyedet vadássza le. Ha hirtelen sokkal engedékenyebb lesz az nem azt jelenti, hogy nagyon tetszik neki az, amit addig nem szeretett, esetleg félt tőle, hanem azt hogy már nem bír ellenkezni, annyira rosszul van. Ezt csak azért írom, ha később mégis hozzád kerül nyuszi, tengerimalac, vagy akármilyen zsákmányállat erre érdemes figyelni.

A nedves orr lehet tünet, de az is lehet, hogy csak az itatóhoz nyomta az orrát, és vizes lett.


Egyébként a tenyésztő a szülőkön végeztet különböző eü. szűréseket (például genetikai szűrést öröklődő betegségekre), hogy a kölykök a lehető legegészségesebbek legyenek. Sajnos még így is benne van a pakliban, hogy nem lesz minden kölyök teljesen egészséges.

A 6-os írt a törzskönyvről. A nyusziknál ezt inkább származási lapnak szokták nevezni, de minden tenyészetnél jár a nyuszihoz.


Ha nem sértés, azt szabad megkérdeznem, hogy melyik tenyészetből vetted a nyuszikat?

2020. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Miért lettem leszavazva? Csak nem írtam akkora hülyeséget!



2. Válaszoló

2020. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kriston Kira válasza:
A nyuszkók nagyon stresszérzékeny állatok, így ha esetleg többször költöztetted át őket, vagy sokminden történt körülöttük, akkor akár ez is lehet kiváltó ok.
2020. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lost princess ***** válasza:
Kiegészíteném annyival az előttem válaszolókat hogy sok mindentől lehet RHV vagy mixomatózis(lehet rosszul írtam) a leggyakoribb.
2020. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!