Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől puszulhat el egy nyúl...

Mitől puszulhat el egy nyúl ilyen hirtelen?

Figyelt kérdés

Még mindig sokkban vagyok. Reggel, fél 7 körül párom még enni adott neki, most meg amikor fél 12 környékén kimásztam az ágyból már merev volt. Tegnap még vacsizott, ette a szénát, citromfüvet kapott nasinak, amit előtte már rengetegszer. Ugyanebből ettek a tengerimalacok is és nekik semmi bajuk.

3 éves volt, ivartalan bak nyuszi, jó minőségű tápot kapott, bármi baja volt azonnal vittem dokihoz, igyekeztem mindent megadni neki. Tudom, hogy a nyúltartásba ez is beletartozik, mert rendkívül törékeny az egészségük, de akkor sem akarom elhinni. Csak arra tudok gondolni, hogy valami rohama lehetett.


2020. nov. 20. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Félrenyelés, roham stb., rengeteg dolog történhetett vele, főleg hogy a nyúl zsákmányállatként a végsőkig rejtegeti a betegségét.

Oltásai rendben voltak? Az RHD olyan betegség még, ami hirtelen lefolyású, és tünetmentes, vagy csak rendkívül nehezen észrevehető, főleg ha valaki nem 0-24-ben a nyulat bámulja (ami természetesen kivitelezhetetlen).

Ha nagyon érdekel, hogy mi lett vele, akkor kérhetsz boncolást, másképp nem tudják az orvosok megmondani, hogy mi történt, viszont az is pénzbe kerül. Ha nincs másik nyuszid, aki elkaphatná, ha fertőzés volt, vagy bármi, akkor csak puszta kíváncsiságból boncoltatnád fel a nyuszit, azon kívül, hogy tudod, hogy mi baja volt, nem igazán leszel gazdagabb.


Őszinte részvétem a nyuszi miatt, az én nyuszim néhány éve éjszaka fulladt meg félrenyelés miatt. Pedig még csak fél éves volt szegény.

2020. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Rendszeresen oltva volt, szőroldópasztát is kapott.

Gondoltam a boncolásra, de sajnos visszahozni nem tudnám vele, és mivel nemrég fogadtam be az utcáról egy süket cicát, elég sok pénzt elvittek most az ő kezelései. Még dilemmázok, hogy mennyit segítene a lelkiismeretemen ha felboncoltatnám a nyuszit.

2020. nov. 20. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A boncolás annyiból is jó, hogyha később szeretnél másik nyuszit tudod, hogy nem egy vírus vitte el a nyuszidat amit a késöbbi nyuszi is elkaphat.


Vannak vírusok/bacik amik nagyon sok ideig élnek és simán elkaphatja a következő kisállat, emiatt jobb tudni mi volt a hirtelen halál oka.


Részvétem.

2020. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!