Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek hogyan jöhetne...

Szerintetek hogyan jöhetne vissza a nyuszim a házba?

Figyelt kérdés
Nyáron kaptam egy nyuszit a szüleimtől, aki eredetileg szobanyuszi volt, és a szobámból nem ment ki (ez lehet hogy fontos, mert az én szobám az emeleten van, a szüleimé pedig a földszinten, ráadásul, ha síkban néznénk, akkor a ház ellentétes felében). Eleinte 2-3 naponta (attól függött mennyi házim volt) takarítottam, aztán a szüleim azt mondták, hogy büdös. Pedig én a suliból hazaérés után, amikor beléptem a szobámba sem éreztem a szagát. Elkezdtem naponta takarítani, hogy biztos ne érezzék büdösnek, de ők úgy döntöttek, hogy a szag miatt nem maradhat, és kirakatták velem a melléképületbe, ahol semmi fűtés, melegítés nincs, az épületen belül még konnektor se. Amikor mondtam nekik, hogy azért valamivel jó lenne meleget csinálni odalent, akkor azt mondták, hogy az épületet fűteni nagyon drága (amit természetesen meg is értek), és hogy a nyúl télen nem fagy meg. Egyrészt rövid szőrű törpenyúlról van szó, tudom hogyha nem is fagy meg, nem lesz melege, másrészt én is szeretek vele foglalkozni, nem szeretnék órákig a hidegben üldögélni. A tesóm tengerimalacai bent vannak, és sosem akarták őket kirakni, pedig ők ketten vannak, és volt hogy a tesóm egy hétig nem takarította őket. Nekem az egy szem nyuszim is pár hónapon belül ki lett rakva, mert szerintük büdös.

2020. nov. 13. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos a nyuszi vizelete büdös, ellentétben a tengerimalacéval. Ezért is tartják a malacokat lakásban, nyuszikat kevésbé. Viszont az sem igaz, hogy a nyuszi nem fagy meg. Nekem is volt nyuszim, vidékre kellett vinnem, és ott a pincében akarták teleltetni, de sajnos nem bírta ki. :( Valami kompromisszumos megoldást próbáljatok találni. Pl. házon belül, de a szobákon mégis kívül. Vagy vegyetek kutyaházba való infrapanelt neki. Pont itt a gyakorin olvastam, hogy van ilyen.
2020. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha te nem érzed a szagot, akkor olyan szörnyű nem lehet. Nekem cicám van, nyuszik felszerelésében nem vagyok otthon, de mi például a DM-ben kapható növényi almot használjuk, az megköti a vizeletet és a szagát is. Mivel gyakorlatilag apró növényi forgácsból van, nem lehet jó a nyuszi alá is?

Nagyon nincs rendben a szüleid értékrendje, ha egy élőlényt képesek kirakni fázni a hidegbe. Ha nem tudsz velük dűlőre jutni, én inkább odaadnám a nyuszit olyannak, aki megfelelő körülmények között tud gondoskodni róla.

2020. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Sosem értettem minek vesz valaki állatot ha aztán kibssza az udvarra/melléképületbe/pincébe. A szüleidnek gratulálok, nagyon felelős gondolkodás.

Még ha nem is fagy meg, akkor se igazán tesz neki jót, meg tényleg akkor hogy foglalkozol vele.

Milyen álom van alatta, fapellet? Mert ha azt naponta takarítod, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy büdös. Igen, van szaga természetesen az ürüléknek, pisinek, de a pellet elég jól beszívja. Maga a nyúl nem lehet büdös, szinte semmi szaguk nincs. Nekem is van nyuszim, ha 2-3 napig nem takarítanám, akkor büdös lenne, de én is mindennap tisztítom. Plusz tipp: a nyusziwcből kiöntöd a cuccot, öntesz bele egy kis ecetet, pár percig áll, forró vízzel kiöblíted, megtörlöd és semmi szag nincs.

2020. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Bak vagy nőstény? Ha bak, a vizelet lehet erősebb szagú és egy ivartalanítás segíthet.

Azzal is próbálkozhatsz, hogy ha eddig forgácson volt, vegyetek alá fapelletet, az jobb szagmegkötő.

Ha sehogy nem megy, tényleg jobb lenne új gazdát keresni neki, részint amúgy is borzalmasan érzi magát egyedül egész nap, mert társas állat, részint fázik is már most, és ennél csak hidegebb lesz...

2020. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de a tengerimalac sokkal büdösebb. Nekem van kettő és iszonyat istállószag van a szobámban pedig rendesen takarítom őket. Fiúk, talán azért.

A szüleid felelőtlenek, szerintem az lenne a legjobb a nyuszinak ha keresnél neki olyan gazdit aki megfelelő körülményeket tud neki biztosítani. Tudom hogy nehéz, de ha a szüleid ennyire rosszindulatúak akkor a nyuszi érdekeit kell nézni, hogy ne szenvedjen.

2020. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A tengerimalac nem büdös? Azt kétlem! Nekem volt nyuszikám és malackám is, de a malac ezerszer büdösebb volt.

Amennyiben bak tényleg segíthet az ivartalanítás.


Szerintem próbálj meg velük egyezkedni.

Csak a te szobádban lesz, mindennap takarítás. Esetleg illatosított forgács, vagy másfélét kipróbálni, nem ami eddig volt. Lehet venni szagtalanító sprayt is, én a macskaalomhoz is ezt használom, sokat segít. Amikor mosod a ketrecét (vagy nem tudom miben él) használj egy kis ecetet, az is sokat segít a szagokon.

Nekem olyan ketrece volt, amiben külön volt a sarokban wc, nem is piszkított máshova. Kipróbálhatod így is, takarítást is megkönnyíti.


Minden állatnak van egy természetes szaga.

Viszont, ha mindennap tisztességesen takarítva van, akkor nem olyan elviselhetetlen bűz az.


Szüleidnek én is tudok gratulálni, ez aztán a felelősség.. jó példát mutatnak.

2020. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem rég lett kitéve szegény nyuszi lehet nem fogja bírni a telet. Egy szobanyuszit már 15 fok alatt is nem szabad ki engedni . Nekem van nyuszim 3. Napra már tud szaga lenni a wcnek . Az jó ha naponta cseréled a pelletet . Ha szüleid nem engedik bent legyen ajánlatos másik gazdit keresni neki .
2020. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Megértelek, nekem is azt mondják a nyuszkómra a szüleim hogy büdös. És én is ugy vagyok vele, ahogy Te hogy nem érzem...vagy megszoktuk, vagy nem tudom☺.

Viszont annyi, hogy ha nagyon hideg van, a nyuszika tényleg megfagyhat (főleg, ha rövidszőrű), szóval erről lehet, hogy beszélned kéne a szüleiddel...

2020. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy nőstény nyusziról van szó.


Próbáltam beszélni velük, hogy megfagy, de anyum azt mondta, hogy büdös, és ő nem akarja, hogy a házban legyen, apum meg azt mondta, hogy az ő nyulai sem fagytak meg télen, kb. 10 éve. Csak azt nem veszi figyelembe, hogy én emlékszem, hogy alájuk volt fagyva a pisi, és a fiatalok valahogy mindig eltűntek a télen. Csak óvodásként még nem fogtam fel, azóta pedig most van a háznál először nyúl. Úgyhogy lehet, hogy az lesz a legjobb, ha találok neki egy jó gazdit.

2020. nov. 13. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!