Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális viselkedés ez nyuszik...

Normális viselkedés ez nyusziknál?

Figyelt kérdés

Két (közvetlen rossz tartásból) mentett nyusziról van szó. Eredetileg két régebbi (120-as) ketrecben voltak külön, úgy hogy az egyik a másik tetején volt. Külön voltak mindig kiengedve, akkor nem volt semmi gond. Az egyikről már ekkor kiderült, hogy sokkal bátrabb, barátságosabb, és nagyon kíváncsi (Zsömi). A másik inkább visszahúzódó, félénk, nagyon nehezen oldódik fel új környezetben (Duci). Mindketten fiatal nőstények.

Csináltunk nekik nagyobb c&c ketrecet, amit egyenlőre középen kettéválasztottuk ivartalanításig. Mindkettőnek 1-1 kb. 60cm*40cm-es alomtálcát raktam be, hogy abba végezzék a dolgukat. Duci, aki mindig is nagyon félős volt azonnal felfedezőútra indult új helyén, és azóta is szinte csak a dolgát végezni megy vissza az alomtálcába, Zsömivel pedig nem is foglalkozik. Viszont én nem miatta, hanem Zsömi miatt aggódom. Az új helyén beült az alomtálcába, és nem akar kijönni, csak amikor kint van akkor futkározik. Szóval fut, játszik, eszik, iszik, de valami mintha a ketrecben zavarná őt. Ez van már tegnap este óta.

Már felmerült bennem, hogy Duci zavarja, de én aggódom, mert az alomból magától nem jött ki. Továbbra is hangsúlyozom, ha kiengedem, akkor kint szaladgál, persze próbál Ducitól távolságot tartani. Eszik, iszik, nem is sovány (2,5kg-os oroszlánfejű törpe, pár hete voltunk orvosnál, szerinte megfelelő súlyú).

Szerintetek, csak az új hely, és a másik nyuszi zavarja, vagy vigyem be az ügyeletre, hogy megnézzék?


2020. dec. 13. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszik és bogyózik, akkor orvoshoz nem szükséges vinni szerintem.

Az új hely megszokásához idő kell. Ha nem rég óta van az új helyén, akkor hagyd szerintem, hadd fedezze fel, szokja meg.

Zavarhatja a másik nyuszi is amúgy, mert két nőstény sok esetben ivartalanítás után se jön ki jól egymással, de ezt úgyis észre kell vedd.

2020. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!