Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran kakil egy...

Milyen gyakran kakil egy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Egy hete van velem egy vemhes, elvileg 1 év körüli tengerimalac (ne tessék aggódni, a későbbiekben kap majd azonos nemű társat). Iszonyatosan édes, elejétől kezdve bújós cukiság. Naponta többször ki szoktam engedni a ketrecből, de észrevettem, hogy borzasztóan sokat kakil. Ha egyhelyben van, kevesebbet ürít (bár ez sem nevezhető kevésnek, pár percenként bogyózik), ha mászkál, akkor belekezd a nagyüzemi termelésbe. Kap elég szénát, tápot, gyümölcs/zöldségbevitel pedig nincs eltúlozva. A kaki állaga átlagos.

Próbáltam utánaolvasni, de nem sok helyen tesznek említést róla. Ahol pedig írnak valamit, ott az szerepel hogy "30 percenként kakilnak".

Azzal tisztában vagyok, hogy gyors az anyagcseréjük, na de ennyire? Ez normális? Esetleg csak a vemhesség okozhatja és majd elmúlik?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. dec. 17. 00:47
 1/3 anonim válasza:
100%
Hát ha mi kivesszük akkor az alatt az 5 nagyon max 10 perc alatt (azért csak ennyi mert utána nagyon nyugtalanokká válnak) minimum 2 kaki az ember karján landol de van hogy több is gondolom attól függ mikor evett. Azt nem tudom sajnos hogy ez vemhesség ideje alatt mennyire változik, de azért remélem valamilyen szinten tudott segíteni a válaszom :)
2020. dec. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyémek folyamatosan kakilnak 😄

Mikor ketrectakarítás van, és a friss vadiúj aljzatra ránézek egy fél óra múlva, már úgy néz ki mintha legalább egy hete nem takarítottam volna őket.

Teli van pisilve-kakilva az egész terület, bent a ház is, amellett hogy a vécéjüket is használják. Plusz a széna is szét van hordva fél óra alatt.

2020. dec. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha kézben van, vagy épp takarítom őket, akkor egész sokáig bírják, de egy-két bogyó akkor is előfordul. Normális környezetükben olyan 5-10 percenként, persze ha valamit éppen csinálnak, amivel elvannak ez lehet több idő.
2020. dec. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!