Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Soha nem lesz szelíd a tengeri...

Soha nem lesz szelíd a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kaptam,elég rossz körülmények között élt,nem nagyon szokott emberhez. Én nagyon sokat foglalkozom vele,de még mindig nem szereti ha simogatják,a fésülgetést egyszerűen utálja,és nagyon félős,meg morcos,természetesen ha nem is lesz szelíd akkor is imádni fogom :)
2010. aug. 13. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
mióta van nálad?
2010. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt hiszem február vége vagy március óta,pontos dátumot nem tudok
2010. aug. 13. 00:31
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem az jó, ha hagyod hogy ő keressen téged. nyisd ki a ketrecet, ülj le, és szerintem egy idő után oda fog menni. bocsi, de jobb ötletem nincs, én ezt a módszert a nyuszijaimnál használtam, és bevált. hajráá
2010. aug. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már próbáltam kiengedni,de teljesen kétségbeesik ha kiengedem,nagyon fél :/
2010. aug. 13. 00:35
 5/10 anonim ***** válasza:
jajj, de sajnálom :( azért remélem kapsz jobb tanácsot
2010. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
azért köszi a választ :)
2010. aug. 13. 00:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor kiveszed próbálj meg adni neki valami finomságot, amit szeret, hátha így összeköti a két dolgot, ha kiveszik, kap finomat, és az jó dolog. Simogasd sokat, elkeríthetsz a földön egy kisebb területet, hogy először oda rakd ki valami bújóval, hogy ne essen pánikba, ha kikerül egy nagy területre. És ülj le hozzá, jól mondja az előző válaszoló, finomságokkal együtt. Remélem sikerül, sok türelem kell hozzá az biztos, de ha ezt naponta megcsinálod, lehet, hogy előbb-utóbb sikerrel jársz. Drukkolok!
2010. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet :-( Már megvannak a tengerimalacaim 2 hónapja, de még mindig nagyon félnek, ha kiveszem őket...
2010. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok ösztönösen megmerevednek ha idegen helyre kerülnek. tehát ha azt szeretnéd h futtatáskor mozogjanak ne vedd ki őket, hanem nyisd ki az ajtót a ketrecen és hagyd h ők menjenek ki ameddig mernek majd visszaszaladnak ha már félnek megnyugodni. A mienket 2 évig kivettük és alig mozgott, aztán új ketrecben kinyitottuk az ajtót és hagytuk ha nem akar ki se kell jönnie, csak nyitva volt órákig az ajtó, ma már bejárta az egész udvart, rohangál boldogan.

A tengerimalacok ösztönlények és mindig fedezéket keresnek, ami védi a ragadozóktól, nyílt részre nem szeretnek menni, dobálj szét a szobában papucsot, párnákat, azok között bátrabban fognak menni. és rohadt sok türelem.(akár évek)

2010. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat :)

utolsónak: nekem nem ketrecem van hanem terráriumom :)

2010. aug. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!