Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyümölcsök, zöltségek...

Milyen gyümölcsök, zöltségek adhatók napi szinten törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 14:16
 1/7 A kérdező kommentje:
és a hörcsögnek is kell széna??
2010. aug. 13. 14:18
 2/7 anonim válasza:
Nekem azt mondta a hörcsögtenyesztő,hogy napi szinte ne adjunk neki gyümölcsöt mert nem tesz jót neki (elvizesiti az agyát) hetente 2x szabad neki adni,de szénát,kukoricát és napraforgó magot mindennap kaphat.
2010. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mehet neki széna is, megrágcsálja, fészekanyagnak is jó. De hörcsögvattát is adhatsz neki, azt is szereti.

Zöldség-gyümölcs: minden mehet neki szinte, amit te is megennél, kivéve: citrusfélék (citrom, narancs, mandarin, grapefruit, stb...), és a "k"-s zöldségek: káposzta, karalábé, karfiol, stb...

2010. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én egy héten kb 2×-3× szoktam neki adni gyümölcsöt, zöldséget. Én almát meg répát szoktam neki adni. Egyszer adtam neki uborkát. Nem lett tőle semmi baja
2010. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a tápján kívül adok neki még almát répát háztartási kekszet és hó naponta egy kicsi csokit.
2010. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én hörcsögömnek répát, almát szoktam adni. De egyszerre ne adj neki sokat, vagy ne adj neki egyszerre sokat együtt, mert ha össze-vissza eteted, akkor menni fog a hasa. Széna? Szerintem nem.
2010. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Én a hörcsieimnek szoktam adni uborkát, paradicsomot, adtam már nekik banánt, dinnyét, barackot, almát, málnát sőt mandarint is amit az egyik előző hozzászóló írt, hogy nem lehet neki adni, nem lett tőle semmi bajuk. Gyakran adok nekik parizert, nagyon szeretik.

Nyáron szöcskét szoktam nekik fogni, adok nekik minden nap egyet,húú nagyon imádják:)

Néha teszek nekik egy kis túrórudit de nem sokat mert úgy olvastam hogy nem tesz jót nekik. Kb ennyi ^.^

2010. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!