Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet igy vadászgörényt tartani?

Lehet igy vadászgörényt tartani?

Figyelt kérdés

házban lenne de ketrec nélkül.

van ien cicáknak való kosár abban aludhatna, vagy ágyban. ennyire ellehet kényeztetni 1 görit? sok cicánk van és van 1 ien macskaalom tartó doboz ahova eltudja végezni a dolgát. erre a görit is meglehet tanitani vagy mindenképp görialom kell neki? nagy váltás lenne cica után a göri?


2010. aug. 13. 15:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

már 2 éve szeretnék 1 vadászgörényt!:)

nagyon sokat olvastam róla és sokat tanultam is.

de a vadászgörény alapba nem olcsó és még 1 ideális ketrec amibe jól érzi magát még drágább:S

16/F

2010. aug. 13. 15:33
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól érezné magát a szabadban, nem kell feltétlenül ketrec neki. A macskakosárban el tud szunnyadni ha akar, tudja a dolgát macskaalomba végezni. Ha tényleg úgy érzed, hogy sokat tudsz róla, és felelősségteljesen neveled majd, akkor vágj bele. Jó görényezést.
2010. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van 3 görim:) Nagyon lehet őket babusgatni! Nekünk a ketrec ( 3 emeletes ) csak arra való, ha nem vagyunk otthon akkor berakjuk őket, vagy aludni nekik este. Nemsokára veszünk egy tower ketrecet ( 50 60 ezer ft körül mozog ) az nekik ideális, de akkor is csak aludni fognak benne. Igen, hatalmas nagy váltás cica után göri! De valahol el kell kezdeni. Mindhárom görim ivartalanítva van. A lányokat is, mert ott a túltüzelés veszélye. A fiúk ( mi tagadás ) büdösek ha nincsenek ivartalanítva. Viszont ha megcsináltatod, akkor mézillatuk lesz ( nem túlzás ). A csajok makacsabbak ( egy lányunk, és két fiúnk van ), a fiúk pedig nyuszikák. De hogy leszoktasd őket a harapásról nagyon sok türelem kell ( részben rajtad, részben a görin múlik ). A macskaalom is tökéletes! Mi is ilyet használunk. Ja és azt azért ne engedjétek neki, hogy az egész házat ő uralhassa. Legyen mindig egy szoba ( pl. a tied ) ahol van. De azt a szobát úgy rendezd be, hogy ne tehessen kárt magában. ( ne akadjon be sehova, ne ráncson magára semmit, ne tudjon kimenni az ablakon stb. ).

Sok sikert, és nyugodtan írj ha van valami kérdeznivalód :)

[link]

[link]

2010. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocsi a hülye fogalmazásomért :D
2010. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat:D

2 vadászgöri ugye jobban elvan de nehezebb rájuk vigyázni mint 1 re?

2010. aug. 13. 15:52
 6/19 A kérdező kommentje:
akkor hogy ne legyen büdös mindenképp kikell ivartalanitani!
2010. aug. 13. 15:56
 7/19 Balar válasza:

Szia!


Én pont 1 hete váltottam 1 göriről kettőre. Szerintem könnyebb rájuk így figyelni, mert így hogy egymással is elvannak kevesebb idejük marad rosszalkodni. :)

Nálam is szabadon vannak a ketrec tárva nyitva éjjel nappal.

Én azért javasolnám, hogy valami olyan helyet is alakíts ki nekik ahova el tudnak bújni.

Az almos doboznál arra ügyelj, hogy ha magas és nem tudnak bele mászni akkor nem is fognak. Ők nem ragaszkodnak annyira hozzá, mint a macskák. Ha valami lusta görit fogsz ki az még egy kisebbet se fog ugrani inkább valamelyik sarokba csinál. :)

Ha nagy a lakás akkor érdemes több almot kitenni neki, mert nem fog átszáguldani a lakáson csak azért hogy jó helyre csinálja.

Cica után a göri az elég nagy váltás! :)

A cicád nem nyit ki semmit, nem próbál mindenáron eljutni helyekre. A göri jóval makacsabb egy macskánál. 2-nél is makacsabb. :)

Baromi sok türelem és kitartás kell egy görihez az elején, de hidd el megéri! Az első 1-2 hónapban volt hogy már azon voltam vissza viszem, mert nem bírok vele. Mostanra kezes bárány és meg tudnám zabálni. :)


Üdv

2010. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Balar válasza:
Ivartalanítás vagy hormon implant. Ezen felül még létezik olyan szer, amit ha megetetsz vele akkor mérsékli a göri illatát és állítólag a görinek se árt, de ezt még nem próbáltam.
2010. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi a segitséget szeretnék jó görigazdi lenni:)

vannak sokan akik támogatnak és segitenek de hogy nekem fogadjon szót nekem kell tanitanom.

álatkereskedésböl semmikép nem szeretnék venni!! veszprém megyében tud valaki eladó v örökbefogadható görit?

2010. aug. 13. 19:02
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia, második és harmadik vagyok:)

Most mennem kell, ha hazajöttem ígérem keresek neked görit. De vigyázz. Mi kaptunk egy görit ( mentett göri ) és ő csak engem szeret ( a kislány ). A szüleimet szétharapja, egyedül engem nyalogat. Ezt úgy értem el, hogy nagyon magabiztos voltam hogy nem fog megharapni. Párszor harapott, de úgy csináltam mintha meg sem kottyanna. Anyukám kicsit bizonytalan volt vele kapcsolatban. És direkt rájátszik. DIrekt harapja ( játszásból) :) Szóval egy kis dögök :D

puszi

2010. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!