Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A sima vatta is jó a hörcsög...

A sima vatta is jó a hörcsög házába?

Figyelt kérdés

Mert rendeltem ketrecet a netről és adtak hozzá ilyen hörcsög vatta félét.. de az elfogyott..

Szerintetek jó a sima vatta is?


2010. aug. 16. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Műanyag vattát ne rakj bele, mert amilyen buta megeszi.

Akkor inkább újságpapírt tépkedj, vagy a legjobb az lenne, ha vennél szénát, és azt raknád be neki.

2010. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább hörcsögvattát tegyél be. Boltban is kapható, és szerintem nem is olyan drága... Úgy értem, nekem van egy zacskóval, és alig fogy egy-egy takarításnál. Szét lehet húzogatni, beleragad a forgács, és akkor egy nagy puha gombóc lesz a hörinek egy kis adag vattából.
2010. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csikokra tépett sima papirzsepit szoktam betenni a horim kuckojaba (1 db-ot, és csak a kuckoba, ahol alszik), plusz forgacs, kevés széna. O a harmadik horcsogom (eddigi életem soran), az elozo kettonek is mindig tettem be papirzsebkendot, ok ossze is tépkedték kis papirforgacsokra, elrendezték maguknak, és abban aludtak. Nem ették meg, nem nyelték le, nem akadtak bele. A mostani horim nem csinal forgacsot belole, csak gyurogeti, de o is jot alszik benne. Ujsagpapirt viszont ne tegyél be semmiképp, a festék/tinta art a horinek! Amikor kicsi voltam, tengerimalacok ala tettunk ujsagpapirt, ok viszont megették, és ido elott elpusztultak, eléggé borzalmas korulmények kozott. Az allatkereskedésben azt mondtak, valoszinuleg "olommérgezés miatt", de nem derult ki igazabol sosem. Ma mar semmiképp, semmilyen kisallat ketrecébe nem pakolnék ujsagpapirt. Elozo horim szép kort megért (3 év), és sosem volt beteg. Vattat sosem tettem a ketrecébe. Ha mégsem szeretnéd a zsepis modszert, hagyd ki, hasznalj csak forgacsot és szénat.
2010. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hátha valaki keres még tanácsot ebben a kérdésben most is, annak üzenem, hogy SOHA ne rakjon be semmilyen vatta vagy vatta-szerű dolgot semmilyen rágcsálónak, de főleg nem hörcsögnek, mert nem emészthető, fulladásveszélyt is okozhat és körbetekeredhet a lábán, amit aztán le is rághat! Tényleg, ha nem akartok borzalmas halált a kisállatotoknak, NE tegyetek be neki ilyet.
2016. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!