Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen felserelések kellenek...

Milyen felserelések kellenek 1 hörcsög tartásához?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ketrec, tálka,, itató, forgács, vmi kis kuckó ahova bebújhat, mókuskerék. Meg tegyél be faágakat vagy vmit amire felmászhat.
2011. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ketrec, forgács, etetőtál, itató, (mókuskerék) ezek az általános dolgok.
2011. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem akváriumba van, forgács, mókuskerék (nekem van bent 2 bot de nem csinál vele semmit), itató, szerintem etetőtál felesleges. Az enyémnek van bent wcpapír guriga is
2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- Egy nagyobb ketrec (sűrű rácsozatú), vagy egy nagyméretű akvárium, melynek a tetején ne legyen annyi hely, hogy a hörcsög ki tudjon mászni. Üveglappal vagy valami mással le lehet fedni, hogy levegőt azért kapjon.

- Forgács, melyet gyakran cserélsz alatta. A hörik általában egy sarokba pisilnek, de az nagyon büdi tud lenni, úgyhogy hetente 1x-2x cserélni kell a forgácsot.

- Házikó. Kőből is árulnak, ez a legjobb, mert nem tudja szétrágni. Esetleg egyéb bújkáló játék.

- Etető tál. Árulnak olyat, amelyet nem tud felborítani.

- Itató (ennek szükségességéről megoszlanak a vélemények), szerintem a zöldségből elegendő folyadékot nyernek, de ha úgy érzed, hogy szükséges, akkor a rácsra szerelhető itatót javaslom. Vizet úgy tálba ne tegyél be neki, mert belelép, és az nem tesz jót neki, ha nedves a lába.

- Mindennap friss gyümölcs, vagy zöldség. Alma, répa, uborka tökéletes. A régit mindig dobd ki, ne büdösödjön!

- Rágcsálóknak való magvak. Lehet kapni kicsomagolva, de én még plusszban tettem be neki diót, mogyorót, háztartási kekszet. Nagyon szeretik.

- Szintén rácsra lehet akasztani mézes magvas rudat, imádják.

- Műanyag forgó, amibe bele tud állni, és szalad benne.

- Lehet kapni csomagban friss szénát. Egy csomaggal nagyon sokáig jó. A hörik imádnak fészket csinálni belőle és rágcsálni is. Én takarításkor mindig tettem egy jó marékkal a forgácsra belőle.

2011. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2011. nov. 5. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyival egészíteném ki, hogy ha szeretnéd, hogy hörcsögöd minél jobban érezze magát, akkor minél nagyobb ketrecet vegyél neki, lehetőleg legyen rajta emelet is és csőrendszer mert azt imádják! Arra figyelj, hogy akkora átmérőjű mókuskereke legyen, amiben kényelmesen tud játszani és nem görnyed benne.
2011. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

oké ;) már nézegettem ketreceket és találtam egy olyat amiben minden meg van(etető,itató stb...)

és cső rendszer is van :)

2011. nov. 5. 12:22
 8/8 anonim válasza:
Ha még nem vetted meg, akkor próbálj olyan ketrecet találni, ami nem tiszta műanyag, mert megrágja, lenyeli és abból rossz esetben bélelzáródása is lehet!
2011. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!