Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a tengerimalacról?

Mit kell tudni a tengerimalacról?

Figyelt kérdés
Pár napon belül de lehet hogy 2 héten belül lesz 2 tengerimalacom.Mit kell tudni?Hogy tartsam őket?Egyneműeket?Mit vegyek nekik?És hogy bírjam ki azt az időt ameddig még nincsenek meg?:) Folyton idegeskedem hogy jó gazdi leszek-e
2010. aug. 17. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy jó kis oldal,hasznos dolgokat olvashatsz.

Sok sikert hozzájuk:)Nekem 5 db van :)

2010. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

www.gemon.ro

www.tboe.hu


Mindkettő malacos oldal rengeteg tudnivalóval, és ajánlom az oldalak fórumának böngészését is.

2010. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nehéz lenne minden fontosat leírni, de én is nagyon sokat olvastam utána, mikor megkaptam a malacom. Ez az oldal nekem nagyon bevált, innen tanultam a leegtöbb dolgot, és máig innen informálódom, persze, ha beírod googleba, hogy tengerimalac gondozás, etetés, stb.., akkor is kihoz sok jó oldalt, szóval az oldal: gemon.ro, amit már az előző is ajánlott.

Ketrecben, vagy terráriumban tarthatod őket, inkább a ketrec a jó , mert az szellőzik, nem szaporodik el benne annyira a baktériumok, könnyebb takarítani is. Legjobb, ha kettőt, vagy többet veszel, mert társas lények, szükségük van a fajtársukra! Igen egyneműeket érdemes venni, mert nem így is sok az árva malac, nem kell még neked is szaporítanod őket:), na meg sok kockázattal jár. Ha mégis, akkor nagyon olvass utána. Ja és legyen közöttük megfelelő korkülömbség, az oldalon ezt is leírják, azt hiszem 2-3 hónap legalább kell legyen közöttük, mert ha (közel) egyidősek, akkor sok balhé lesz belőle. Mókuskereket ne rakj be nekik, mert nem nem jó nekik, mert nem olyan hajlákonyak, nehezebben férnek bele, és könnyen megsérülhet a gerincük. Legyen önitatójuk, egy kis táljuk, amibe ennit kapnak (nem muszáj venni, nekünk hamutartó szolgálja ezt a célt, persze, olyan, amit ajándékba kaptunk és nem használtunk, illetve jól lemostuk), szeretik a különbözp bújókat, alagutakat, házuk legyen, vag valami, amiben el tudnak vonulni, nekünk nem ház, hanem emelet van, ami alatt jó sötét van:), és a tetejére is fel tudnak ugrani ugye. SZéna és víz mindig legyen előtte!

Jaj, most hirtelen ennyi jutott eszembe:)Bocsi a helyesírásihibákért.

2010. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha testvérek akkor is harcolni fognak?
2010. aug. 18. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha egy alomba születtek, akkor fognak, persze az malacfüggő, hogy milyen mértékben. Azért, mert meg kell küzdeniük, hogy ki legyen az úr(nő) a háznál:) A lányok kevesebbet verekednek,úgy hallottam, de azért ők is rendesen..
2010. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a harcba ugye nem lesz semmi bajuk?
2010. aug. 22. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha testvérek akkor kicsit nagyobb az esélye, hogy veszekedek, mintha egy hathónappal idősebbel lenne összerakva. De ha erre rákattintasz: [link] és itt a malacos képre, mindent elolvashatsz. Én is aggódtam milyen gazdi leszek, de most úgy érzem szuper gazdi vagyok.
2010. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!