Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miket lehet tudni a tengerimal...

Miket lehet tudni a tengerimalackák tartásáról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyet, bár egyelőre nem engedik sajna hazahozni. De miket lehet tudni róluk? Valóban büdösek egy kis szobában való tartáshoz? Tényleg terjesztenek betegségeket? Változó hogy melyik mekkorára nő meg? Hangosak? Alszanak éjszaka? Vagy inkább nappal? Bocsi, de tényleg nagyon tudatlan vagyok e téren... Utánaolvasok majd, de elsősorban érdekelnének olyan emberek tapasztalatai, akik valóban foglalkoznak is ilyesmivel. Köszönöm.
2011. nov. 8. 13:02
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:

Kérdéseidre válaszolva:

ha megfelelően takarítják, nem büdös állat. Maga a szőre egyáltalán nem terjeszt szagokat.

Szintén betegségeket sem - hiszen ha nem érintkezik/érintkeznek másik malackákkal, honnan kapnának fertőző betegségeket? Beszerezni pedig megbízható helyről érdemes csak (pl. tenyésztő), sok más ok miatt is.

Nagy különbségek nincsenek a méreteikben, szerintem nem lehet azt mondani rá, hogy változó.

Hogy hangos-e? Hát... ha kaját követel, mindenképpen. :D Rácsot ráz, visít, ujizik. Egyébként ha többen vannak, akkor azért több hangot hallatnak, de nem vészes.

Nappali állat, persze szokott aludni is, de nem végig. Éjjel előfordulhat, hogy fötör, rendezkedik, de aludtam már vele egy szobában többször is, és nem ébresztett fel.

2011. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Annyira aranyosak voltak ma az állatkereskedésben és úgy tetszenek... Milyen sűrűn kell takarítani a helyét hogy ne legyen büdös? És ha rendesen van etetve akkor csendben marad? Éjjel azért nem feltétlen örülnék neki ha felzajongana. :) Mennyire lehet hozzászoktatni az emberhez, kivenni a ketrecből, lerakni a szobában? :)
2011. nov. 8. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Amiket olvasol, azokat is tapasztalatok alapján írják :) Higgy nekik nyugodtan. Persze ne a pletykáknak, hogy büdös meg betegségeket terjeszt. Bízz az emberiségben, senki nem lát szívesen egy büdös és veszélyes állatot a lakásában, ezért az ilyenek nem is elterjedt háziállatok.
2011. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A hörcsögök is nagyon tetszenek egyébként, de azok annyira aprók. :D De nagyon régóta szeretnék valami kis házi kedvencet, ezért az elhatározás hogy végre utánanézegetek, utánakérdezek dolgoknak.:)
2011. nov. 8. 13:18
 5/11 Antimod ***** válasza:

Mennyire lehet lerakni a szobában?

A malacok többnyire szobatiszták, legalábbis ami a pisilést illeti. Azt általában egy-két kinézett sarokba (a ketrecükben) végzik el, a kakilást illetően már nem ennyire jó a helyzet: kedvenc helyeiken ott marad egy-két kis lerakat. :) Amúgy az sem büdös, gurul, könnyen takarítható.


Nálunk a második malacka már egész életét szabadon töltötte: fel-alá szaladgálhatott a lakásban (bár többnyire a nappalit kedvelte, előfordult, hogy meglátogatott a szobámban is), persze malacbiztossá kellett tenni azt (kábelek, lelógó rojtok stb. hozzáférhetetlenek legyenek kb. 20 cm-es magasságig). Emellett mindig vigyázni kellett, hogy ne lépjen rá az ember, de könnyen meg lehetett szokni. A malacnak voltak kedvenc sarkai, napozórongya, közlekedési útvonalai.


Jobban ajánlom, mint a hörcsögöt, mert kb. 3-4-szer annyi ideig él, és jobban hozzászokik az emberhez. Igazi ragaszkodó kis társ lehet belőle, a saját egyéniségével, szokásaival.

2011. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jajj, egyre jobban szeretnék. :) Pici szobám van, de én úgy szoktatnám hogy ki lehessen ide venni aztán mászkálgasson. Akár az ágyamon is. Persze ha nem piszkítja össze. :D Meddig él nagyjából egyébként? Egyedül tartanám, bár olvastam róla hogy társas lény...
2011. nov. 8. 13:35
 7/11 anonim ***** válasza:

semmiképp ne tartsd egyedül.. énis így jártam az első malacommal ... depis lett és 2,5 év után meghalt :((((

és első kisállatként mindenképpen hörcsögöt ajánlanék :)

ha nem akarsz olyan aprót akkor az aranyhörit ajánlanám ... nekem az volt legelőször... :) ő olyan 3-4 évig él (enyém 5 ) tartása : egy magyobb ketrec! [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

jajj ezt lehagytam... [link]

de stentem a legjobbak 2,4,6,7

2011. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egyébként miért ajánlanál inkább hörit? Nyugisabbak vagy könnyebb a tartásuk? És ha sokat foglalkoznék a tengerimalaccal, akkor is depis lenne egy idő után? :( Tényleg nem akarok 2-3 darabot, mert örülnék ha egyet haza engednének hozni anyuék. Hát még ha rögtön kettővel állítanék be. :D
2011. nov. 8. 19:22
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden tudnivalót megtalálsz a tengerimalacokról. Ne tartsd egyedül, mert nagyon fajtársigénylő állatok. Minimum 100x50 cm-es ketrec kell nekik, és sok mozgás, tehát ki kell őket engedni. Széna 24 órában legyen előttük, zöldséget napi 2x adj nekik, amennyi max fél óra alatt elfogy, tápból csak jó minőségűt kapjanak, ami szotyi és kukoricamentes. Ivóvizük mindig legyen, akkor is ha nem isznak. Két malacnak két külön házikó kell, mert kissé territoriális a viselkedésük. És akkor még nem beszéltünk bizonyos otthon használatos gyógykészítményekről, amikkel olykor előfordulhat, hogy kezelni kell őket. Hajlamosak puffadásra, fogproblémákra, hasmenésük lehet, mert érzékeny a bélrendszerük, etetési hiba miatt elhízhatnak, cukorbetegség is kialakulhat, különböző daganatos betegségek, amiket műteni kell. Én azt javaslom, hogy nagyon gondold meg, tényleg malacot választasz-e. Ezek egzotikus állatok, nem pedig a kereskedésben látható tömegcikkek. Ha némi akadályba ütközik főleg szülői ellenállás miatt a tartásuk, akkor inkább tegyél le róla. Így is túl sok gazdira váró, megunt, hányatott sorsú röfi van szerte meghirdetve.

2011. nov. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!