Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy maradt életben?

Hogy maradt életben?

Figyelt kérdés
Kb. 30 évvel ezelőtt, amikor még nem volt elterjedt a modern állattartási kultúra, kaptam egy nyuszit. Nem pont húsvétra, igazából csak akörül volt sok a piacon, és kikönyörögtem egyet. Anya az apukájától tanult, így sok dolgot félreértelmezhetett. Már mikor hozzánk került adtunk neki minden zöldséget, 1 évesen biztos volt, hogy 2-3 egész répát is megevett. Káposztából is kapott 1-1 levelet, ami pedig ma a tiltólistán van. Illetve anya összekeverte a széna-szalma fogalmat, számára a széna az először kaszált búzát jelentette. Magyarul a nyúl szinte soha nem kapott szárazfüvet. Csak néha. Mégis elélt kb. 4-5 évig, ami házinyuszinál átlagkor volt tudtommal. Igazából most kaptak a gyerekeim törpenyuszikat, és berémlett, hogy egyszer nekem is vot, de nagyon nem így tartottuk, mégis mindig boldognak tűnt. Tehát, hogyan élhetett az a nyuszi ilyen sokáig, ha szinte sose kapott szénát?

2021. márc. 3. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
A nyulak a természetben nem esznek szénát!
2021. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Zöld füvet nem kapott a nyuszi annak idején? Egyébként a mai etetés inkább a törpékre vonatkozik, mert nekik gyengébb az emésztőrendszerük, ettől függetlenül én a kedvencként tartott házi nyusziknak is ezt ajánlanám.


Amúgy ismered a mai átlagéletkort? Egy nyuszi mai várható élettartama 7-8 év, de nem egy 10+-os nyuszival találkoztam már. Egy ilyen kisállatnál 4-5 év már nagy különbség.

2021. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

#1 A nyulak természetben füvet esznek, de füvet venni a boltban nem tudsz és sokan nem tudják beszerezni.

Nálunk se nő a panelba fű, és ennek a szárított formája a széna.



Kedves kérdező, nem élt sokáid a nyuszid, eddig bírta a rossz etetést a kis szervezete. A mai napig 5-6 évig élnek a hasonlóan etetett nyuszik, pedig 10-12 évig is simán elélnek megfelelő etetés mellett.


Tehát mindegy hogy házi vagy törpe, ugyan azt kéne kapniuk és ezért van a tévhit hogy a nyulak 5-6 évig élnek. Rossz etetés mellett persze. Jó etetés mellett 10 évig is élhetnek.

2021. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

Szerintem csak mákotok volt s kifogtatok egy szívós egyedet és/vagy nem voltak olyan szörnyűek a körülmények csak idővel torzulnak az emlékek. Nem csak nyúlnál, sok más állatnál is előfordult már ,hogy egy-egy példány meglepően sokáig élt mostoha körülmények között. Gondolj csak arra ,hogy mondjuk régen (és sajnos ma is, főleg falun) a kutyát láncon tartották egész életében s moslékkal etették mégis megéltek 10-20 évet. Na azt hogy? Úgy ,hogy amelyik kutya nem bírta az nemes egyszerűséggel elpusztult mert fogyóeszközként tekintettek rájuk s nem volt divat az állatorvos. Így erős szelekció volt a kutyákon és lőn evolúció. Nyulaknál is hasonló volt, nem voltak annyira kifinomult tartási körülmények így hát bírniuk kellett.


A probléma akkor van amikor manapság (az internet világában ahol 2 kattintás szinte bármilyen információ) valaki szörnyű körülmények közt tartja az állatát és nem hajlandó felfogni ,hogy az neki rossz s arra hivatkozik ,hogy “de hát él s eszik, mi baja lenne?”, mondja ezt a 2 literes gömbakváriumban vegetáló aranyhalra, ami amúgy elélne 20-30 évig (a világrekorderek 40+-osok!) és változattól függően 15-35 cm hosszúra nőne ha hagynák. Ehelyett elpusztul alig 1 évesen s a körülmények miatt marad csökött-nyomorék pár centis hal.

2021. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, nagyapám 80 éves és korához mérten egészségesnek mondható, pedig kb. 60 éve dohányos, és sajnos sokat iszik.

Vannak szívós emberek és állatok, akik kibírnak sok mindent.

2021. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tartás mellett a 4-5 év teljesen reális. Normális tartás mellett 8-12 évig is elélnek, de láttam már 16 éves nyuszkót is.
2021. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Igenis van különbség törpe és házi vagy óriás nyulak etetése között.

A többiek már leírták, hogy miért élt addig a nyuszi.

2021. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!